امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115971
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه «آلترنت»، «کالیف برودر»، نوجوان 16 ساله سیاهپوست آمریکایی به مدت سه سال ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه «آلترنت»، «کالیف برودر»، نوجوان 16 ساله سیاهپوست آمریکایی به مدت سه سال در زندان «ریکرز آیلند» «نیویورک»، بدون آنکه دادگاهی برای او تشکیل شود، زندانی شد.

طبق این گزارش، این نوجوان به طرز غیرمنصفانه‌ای به ربودن یک کوله‌پشتی متهم شد و تجارب وی درون زندان منفور نیویورک در مجله نیویورکر به چاپ رسیده است.

در داستان این نوجوان سیاهپوست آمده است که برودر در سال 2010 در «برونکس» بعد از آن دستگیر شد که یک مرد چند هفته قبل از دستگیری‌اش او را به ربودن کوله‌پشتی متهم کرده بود.

در این مقاله‌ای که در نیویورک‌ درباره زندگی درون زندان این پسر سیاهپوست آورده شده است، آمده که خانواده برودر برای آزادی فرزندشان می‌بایست مبلغ 3 هزار دلار پرداخت می‌کردند که بضاعت پرداخت آن را نداشتند.

طبق قانون نیویورک تمامی پرونده‌ مجرمان به جز پرونده قتل باید ظرف 6 ماه از زمان تشکیل پرونده برای مجرم، در دادگاه مطرح می‌شد اما پرونده این نوجوان سیاهپوست در دادگاه مطرح نشد و دلایل فنی تشکیل دادگاه وی به تعویق افتاد.

در این مدت مدت سه سال، 30 تاریخ برای تشکیل دادگاه برودر تعیین شد اما به طور مداوم جلسات دادگاه او به تعویق می‌افتاد و در نهایت در 29 مه 2013، برودر در حالی آزاد شد که سه سال از بهترین دوران زندگی خود را از دست داد.

پرونده اتهام وارده به این نوجوان سیاهپوست بعد از آن رد شد که شواهدی برای گناهکاری او وجود نداشت و بی‌گناهی او بعد از سه سال آزاد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که برودر در این سه سال، مدت طولانی را در حبس انفرادی بود و حتی در معرض خودکشی قرار گرفت و از زمانی که آزاد شده است برای یافتن شغل دچار مشکل شده است.

خانواده این نوجوان سیاهپوست می‌گویند که برودل به شدت دچار کاهش وزن شده است و برادرش می‌گوید هر زمان که در زندان به ملاقات برودر می‌رفته، متوجه می‌شده که مسوولان زندان به او غذا نمی‌دهند.

این اولین بار نیست که سیاهپوستان آمریکایی مورد رفتار تبعیض آمیز مقامات آمریکایی قرار می‌گیرند. چندی پیش یک نوجوان سیاهپوست آمریکایی توسط یک نگهبان سفیدپوست در حالیکه غیرمسلح بود کشته شد و در نهایت قاتل وی تبرئه شد.

در یک پرونده دیگر، «مایکل براون» یک نوجوان سیاهپوست آمریکایی در حالیکه دستهای خود را به نشانه اعتراض بالا برده بود، توسط مأمور سفیدپوست آمریکا کشته شد ولی واکنش دولت آمریکا این بود که با تجهیزات نظامی به اعتراضات مردمی در شهر فرگوسن پاسخ داده شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها