امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115979
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 69
  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت یک دلار و 56 سنت کاهش یافت و هر بشکه آن ...

  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت یک دلار و 56 سنت کاهش یافت و هر بشکه آن به قیمت 92 دلار و 60 سنت معامله شد.

نفت آمریکا هم با کاهش یک دلار و 7 سنت مواجه شد به زیر 90 دلار رسید. هر بشکه نفت خام آمریکا در بازارهای جهانی امروز 89 دلار و 66 سنت معامله شد.

امروز قیمت گاز طبیعی هم کاهش 4 سنتی داشت و به قیمت 3 دلار و 98 سنت به فروش رفت.

در گروه محصولات فراوری شده پالایشگاهی هم بنزین کاهش 5 دلاری داشت و هر گالن از این محصول به قیمت 239 دلار و 96 سنت به فروش رفت.

نفت کوره هم 3 دلار و 30 سنت افت داشت و گازوئیل به 21 دلار و 25 سنت کاهش به قیمت 790 دلار معامله شد.

به گزارش رویترز، عامل اصلی کاهش، افزایش عرضه نفت در بازارهای جهانی است. میانگین تولید نفت روسیه در ماه سپتامبر به روزانه 10.61 میلیون بشکه رسیده است و تحریم‌ها تاکنون نتوانسته است خروجی نفت روسیه را کاهش دهد.

از سوی دیگر اوپک نیز تولید نفت خود را افزایش داده است، اعضای اوپک در ماه سپتامبر 810 هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش دادند و در این میان عربستان نیز جزء کشورهایی است که تولید نفت خود را بالا برده است.

براساس گزارش رویترز، افزایش عرضه مهمترین عامل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی به شمار می‌رود. قیمت نفت امروز به کمترین میزان از ژوئن سال 2012 تاکنون رسیده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها