امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115980
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 103
به گزاش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری راشاتودی، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس امروز پنج‌شنبه گفت که با اتباع انگلیسی حاضر ...

به گزاش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری راشاتودی، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس امروز پنج‌شنبه گفت که با اتباع انگلیسی حاضر در عراق و سوریه که برای پیوستن به داعش به این دو کشور رفته اند، مانند دشمنان کشور برخورد خواهد شد.

تاکنون تصاویر متعددی از حضور اتباع غربی در میان تروریست‌های داعش منتشر شده استز قاتل دو خبرنگار آمریکایی و یک خبرنگار انگلیسی که آنها را در برابر دوربین سربرید، اهل لندن است.

همچنین فردی که در کلیپ تبلیغاتی داعش، سربازان ارتش روسیه را به کندن قبر برای خود مجبور می کند و سپس با سلاح کمری، به سر آنها شلیک می‌کند، یک تبعه آمریکا است.

پیوستن جوانان غربی به داعش و البته بازگشت برخی از آنها به وطن، موجب نگرانی شدید مقامات این کشورها شده است.

اولین نشانه منفی این بازگشت، به رگبار بسته شدن بازدیدکنندگان موزه یهودیان در پایتخت بلژیک بود؛ عامل بلژیکی این حادثه یک سال در سوریه برای داعش می‌جنگیده است.

وی در حالی به کشور مادری خود بازگشته بود که یک قبضه مسلسل کلاشینکف را در پرچم داعش پیچیده بود ولی به دلیل داشتن گذرنامه بلژیکی، به راحتی از گیت‌های امنیتی گذشته بود.

هفته پیش هم پلیس بلژیک مجدداً گفت که نقشه حمله به ساختمان اصلی اتحادیه اروپا در بروکسل را خنثی کرده است.

در این میان اما بازگشت تروریست‌های انگلیسی به کشور، بیش از همه فکر مقامات لندن را به خود مشغول کرده است. چندی پیش رسانه‌های انگلیسی گفته بودند که از 500 انگلیسی حاضر در خطوط داعش، 250 نفر به کشور بازگشته‌اند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها