امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115992
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۵
تعداد بازدید: 186
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، مهدی چمران پیش از ظهر امروز در نشستی با استاندار سمنان و شماری از مسئولان این استان در سالن ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، مهدی چمران پیش از ظهر امروز در نشستی با استاندار سمنان و شماری از مسئولان این استان در سالن یادگار امام استانداری سمنان اظهار کرد: شوراها یکی از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امور کشور هستند و طبق قانون اساسی باید مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: راه‌اندازی شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از اصول بسیار پیشرفته قانون اساسی است و نشان می‌دهد که ایران اسلامی براساس حکومت‌های کمونیستی و حتی سوسیالیستی اداره نمی‌شود و فراتر از آنها بوده و کاملاً مردمی است.

رئیس شورای عالی استانها ادامه داد: وابستگی به مردم و حضور آحاد افراد جامعه در صحنه یکی از مؤلفه‌های واقعی قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و برای ما، قدرت مردمی بالاترین سلاح‌هاست.

چمران بیان کرد: یکی از افتخارات حکومت مردمی ایران اسلامی، فعالیت شوراهاست و این شوراها در حقیقت برای در ویترین‌ گذاشتن و ادعا کردن درست نشده است بلکه باید کارایی داشته باشد.

وی ادامه داد: همه مسئولان و مدیران باید بسترهای مناسب را برای فعالیت شوراها آماده کنند و همکاری مناسبی با این نهادهای مردمی صورت گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: مسئولان دولتی باید با شوراها همکاری داشته باشند چرا که شوراهای اسلامی دست و پا بسته نمی‌توانند کاری را در عمل انجام دهند و باید به آنها کمک شود تا به وظایف خود عمل و کشور را اداره کنند.

رئیس شورای عالی استانها مطرح کرد: شوراهای اسلامی امروز باید قوی، توانمند، کارا و به روز باشند و بالاتر از همه بر خدمتگزاری به مردم اعتقادی راسخ داشته باشند.

وی عنوان کرد: اگر شوراها خادم مردم باشند، به طور خود به خود سایر موارد مورد انتظار نیز محقق می‌شود و در این راستا البته باید به آموزش و پژوهش نیز توجه شود.

چمران با بیان اینکه تقویت بنیه‌های علمی در شوراها بسیار مهم است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی باید برای مسئولان و به ویژه فرمانداران نیز در سراسر کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: کسی حق ندارد مصوبات شوراهای اسلامی را که رأی و نظر مردم است، رد کند و فرمانداران فقط می‌توانند بگویند که این مصوبات با قانون مغایرت دارد یا خیر.

وی افزود: کمیته مشورتی نیز در این زمینه تشکیل شده است تا نظرات تخصصی خود را به فرمانداران ارائه دهد اما لازم است تا فرمانداران کشور نیز در دوره‌های آموزشی شرکت داشته باشند.

چمران گفت: شوراهای اسلامی، شهرداران را انتخاب می‌کنند و آنها نیز باید بتوانند کار مردم را با سهولت و به راحتی انجام دهند.

رئیس شورای عالی استانها ادامه داد: در کشور کارهای اداری به کندی صورت می‌گیرد و نمی‌توان آن را کتمان کرد اما این رویه باید اصلاح شود و شهرداری‌ها در این بخش پیشرو باشند.

این مسئول گفت: اوایل انقلاب کارها به خوبی و البته با سرعت قابل قبولی پیش می‌رفت و مشکلات مردم با فعالیت مخلصانه و جهادی کارمندان دولت در کم‌ترین زمان ممکن رفع می‌شد.

چمران بیان کرد: رویه‌ای که در سال‌‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشت، امروز نیز باید مورد توجه قرار گیرد و مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی بکوشند تا مشکلات مردم به سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد و دغدغه‌های آنها برطرف شود.

وی تصریح کرد: شهرداری‌ها نیز در این بخش مسئول هستند و باید تلاش کرد تا با کاهش بروکراسی اداری، مردم از خدماتی که ارائه می‌شود، رضایت داشته باشند.

انتهای پیام/2249/ل40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار