امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116010
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حدود 4 هزار نفر از زائران اهل سنت بامداد امروز به منا منتقل شدند تا حج ترویه را انجام دهند و بقیه زائران با 420 دستگاه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حدود 4 هزار نفر از زائران اهل سنت بامداد امروز به منا منتقل شدند تا حج ترویه را انجام دهند و بقیه زائران با 420 دستگاه اتوبوس ظهر امروز از هتل‌ها به سمت عرفات حرکت خواهند کرد.

براساس این گزارش 275 اتوبوس با 6 بار رفت و برگشت از اذان مغرب روز نهم ذیحجه کار انتقال حجاج را به مزدلفه و منا انجام خواهند داد؛ ابتدا زائران وقوف اضطراری که شامل زائران زن و مرد بالای 70 سال هستند و حدود 60 درصد زائران را تشکیل می‌دهند، از عرفات به منا منتقل می‌شوند و سپس زائران مرد از عرفات به مزدلفه انتقال می‌یابند که تا ساعت 1 بامداد روز دهم ذیحجه این عملیات پایان می‌پذیرد.

همچنین زائران کهنسالی که مشکل حرکتی دارند با چند دستگاه اتوبوس به سمت منا حرکت خواهند کرد؛ امسال نیز مانند سال‌های گذشته تعدادی از زائران ایرانی که هم‌اکنون در عربستان به سر می‌برند، نمی‌توانند در موسم حج شرکت کنند این گروه شامل ذابحان، خدمه دو آشپزخانه ابوجدایل و وداد مکه مکرمه هستند که به دلیل انجام وظایف خود از جمله توزیع وعده‌های غذایی در میان زائران نمی‌توانند اعمال حج تمتع را به جای آورند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار