امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116013
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه سردار قاسم رضایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ارومیه اظهار داشت: مردم‌یاری، مهم‌ترین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه سردار قاسم رضایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ارومیه اظهار داشت: مردم‌یاری، مهم‌ترین اولویت در راستای انجام ماموریت مرزبانان در مرزها است.

وی با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی استان و همسایگی آن با سه کشور خارجی، گفت:‌ با برنامه‌ریزی‌های ملی و ملاحظات منطقه‌ای انجام شده، مشکل خاصی در این راستا در آذربایجان غربی وجود ندارد.

رضایی با اشاره به همسو بودن افکار مرزنشینان با مسئولان در ممانعت از خروج منابع ملی از کشور، گفت:‌ مرزنشینان با تقید بر ممانعت از خروج و به ویژه قاچاق منابع ملی از کشور، با همکاری دیگر دستگاه‌های دولتی و حمایتی در این راستا اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: ‌اگر در مرزها اشراف به اندازه کافی برقرار باشد، انسداد مرزها نیز به خودی خود بیشتر شده و اعمال قانون در حد مطلوبی اعمال می‌شود.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به بازدیدی که از نوار مرزی استان داشت، گفت:‌ حضور بسیجیان مرزنشین، سپاه و دیدبانان ارتشی در مرزها، با روحیه عالی نشان از وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح استان بوده که نشان از برنامه‌ریزی‌های جامع در این زمینه است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص مرزهای شرقی کشور، گفت: با وجود همسایگی با کشورهای تولیدکننده مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی کشور، توانسته‌ایم به خوبی این مرزها را کنترل کنیم.

رضایی ادامه داد: با برنامه‌ریزی برای انجام اقدامات عمرانی، امید می‌رود این کنترل را در تمام مرزهای خشکی کشور در دست بگیریم تا روند ورود قاچاق مواد مخدر به داخل کشور سیر نزولی بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به قاچاق مواد مخدر از طریق مرزهای آبی کشور، گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امروزه در مرزهای جنوبی کشور قاچاق مواد مخدر به مرزهای آبی نیز کشیده شده که در این رابطه نیز به کشورهای همسایه اطلاع داده شده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی افزود: با ملاحظه مرزنشینان، در خصوص صدور مجوز کارت پیله‌وری، هدف خود را در رفاه معیشت مرزنشینان قرار داده‌ایم تا مهم‌ترین اولویت کارهای ما که همان مردم‌یاری است، در رده‌های بالای اهمیت و توجه قرار گیرد.

رضایی میزان اعتبار سالانه مورد نیاز برای اشراف بر مرزهای دریایی و خشکی و ایجاد حفظ و نگهداری جاده‌های مرزی را 8 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این مسئله باید مورد توجه مسئولان و دولتمردان قرار گیرد.

انتهای پیام/61006/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها