امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116016
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فریدون عزیزی در نشستی که به مناسبت برگزاری سمینار بین‌المللی نقشه راه سلامت ایران برگزار شد، گفت: در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فریدون عزیزی در نشستی که به مناسبت برگزاری سمینار بین‌المللی نقشه راه سلامت ایران برگزار شد، گفت: در برنامه‌ریزی و اجرای سیاست‌های نظام سلامت مشکلات زیادی داریم، شاید در برنامه‌ریزی‌ها توانمند شده باشیم اما در اجرا و نظارت بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: سمینار بین‌المللی نقشه راه سلامت و همایش‌های اینچنینی شاید باعث شود به مسائل اصل سلامت توجه شود تا تداوم داشته باشد.

عزیزی بر هماهنگی بین‌بخشی برای اجرای نقشه راه سلامت ایران تأکید کرد و گفت: از تصمیمات و سیاست‌هایی که گرفته می‌شود، بدنه سیستم نظام سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی آگاهی ندارند که چه اتفاقی در وزارت بهداشت می‌افتد به همین دلیل باید نظارت بیشتری انجام شود.

معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی کشور گفت: به نظر می‌رسد بر خلاف تصور، اساتید را در مسیر اجرای نقشه راه سلامت به بازی نگرفته‌ایم مگر آن تعداد افرادی که اسوه شدند و در برخی مسائل هنوز حضور دارند.

به گزارش فارس، سمینار بین‌المللی نقشه راه سلامت ایران 5 و 6 آذرماه در شیراز برگزار می‌شود که این سمینار محورهای سلامت و توسعه، عدالت در سلامت، رویکرد انسان سالم در قوانین، پیشگیری پویا، کیفیت و ایمنی در سلامت، تولیت نظام سلامت، پایش و ارزشیابی، همبستگی نظام آموزشی و پژوهشی، سلامت روان، الزامات کاهش هزینه‌های درمانی، مشارکت بخش خصوصی و ارتقای کارکرد بیمه‌ها برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها