امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116019
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، فهیمه فرهمندپور پیش از ظهر امروز در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان اردبیل اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، فهیمه فرهمندپور پیش از ظهر امروز در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان اردبیل اظهار کرد: امروزه یکی از دغدغه‌های اساسی زنان بحث کارآفرینی و اشتغالزایی برای زنان است.

وی با طرح این سئوال که چرا بحث اشتغال برای زنان اساسی، مهم و اولویت‌دار است، گفت: به نظر می‌رسد بخشی از این مطلب ناشی از این است که مسئله تامین نیازهای اقتصادی زنان در خانواده مانند گذشته توسط مردان تحقق نمی‌یابد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: مسئله طلاق نیز یکی از عواملی است که سبب می‌شود زنان برای تامین معیشت، اشتغال را در اولویت قرار دهند.

فرهمند‌پور با اشاره به آمار اعتیاد در جامعه امروزی بیان کرد: اعتیاد مردان سبب می‌شود خانواده تحت سرپرستی زن قرار گیرد همچنین مهاجرت مردان به شهرها و پایین آمدن آمار ازدواج دختران روستایی زمینه خودسرپرستی دختران را ایجاد می کند و آنها را به سمت اشتغال سوق می‌دهد.

این مسئول ادامه داد: بدتر از موارد ذکر شده گاهی مشاهده می‌کنیم خانواده مرد دارد، مرد نه معتاد است و نه آسیب‌دیده اما این مرد به اندازه کافی در قبال تامین نیازهای خانواده احساس مسئولیت نمی‌کند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: راه حل این مسئله در افزایش فرصت‌های اشتغال نیست چون با افزایش این فرصت‌ها تنها باری از دوش مردان برداشته می‌شود و بر تعداد زنان سرپرست خانوار افزوده می‌شود.

فرهمند‌پور خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: به موازات اینکه دیدگاه اشتغال‌آفرینی داریم باید مراقب افزایش آمار زنان نیازمند به اشتغال باشیم و کاری کنیم این نیاز افزایش پیدا نکند.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد میزان مسئولیت‌پذیری مردان در خانواده‌هایی که زنان شاغل و توانمند اقتصادی دارند کمتر می‌شود.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده عنوان کرد: باید توجه داشته باشیم که هر چقدر خانواده‌ها از استحکام بیشتری برخوردار باشند آمار طلاق کاهش می‌یابد و هر چقدر روابط زناشویی محکم‌تر، کارکرد خانواده قوی‌تر و کارآمدتر باشد میزان زنان نیازمند اشتغال خرد کاهش می‌یابد.

فرهمند‌پور افزود: منظور ما این نیست که از اشتغال بانوان حمایت نمی‌کنیم بلکه به طور جدی مخالف این هستیم که زنان ما به دلیل دغدغه مالی به کارهای درون جایگاه خود تن در دهند.

این مسئول تاکید کرد: باید قابلیت‌های زنان نشان داده شود و دختران تحصیلکرده ما ظرفیت‌های خود را نشان دهند که در این رابطه تقاضای ما از استانداری‌ها این است که این راهبردها را به طور متوازن پیش ببرند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان اردبیل با حضور هفت مدیر استانی منطقه سه کشور و مدیران دفاتر امور بانوان، شوراها، نمایندگان بانوان ورزشکار، هنرمند، کارآفرینان و... استان اردبیل در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام/62002/الف40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها