امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11602
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 114
غلامعلی باغبان‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: هدف اداره میراث فرهنگی و گردشگری دزفول مرمت و بهسازی خانه‌های تاریخی بوده ...

غلامعلی باغبان‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: هدف اداره میراث فرهنگی و گردشگری دزفول مرمت و بهسازی خانه‌های تاریخی بوده تا مالکان بتوانند در خانه‌های خود زندگی کنند.

وی در فرهنگ استفاده از خانه‌ها و اماکن تاریخی گفت: اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان سیاست تملک خانه‌های تاریخی را ندارد و ساماندهی و مرمت این خانه‌های قدیمی و ثبت ملی شده را در برنامه‌های خود قرار داده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول ادامه داد: سعی بر این است تا شرایطی برای صاحبان این خانه‌ها ایجاد شود که علاوه بر مرمت مالکان در خانه خودشان زندگی کنند.

وی با اشاره به ساماندهی و مرمت خانه‌های تاریخی اضافه کرد: باید درباره مرمت و ساماندهی خانه‌های قدیمی فرهنگ‌سازی شود.

باغبان‌زاده در بحث مشارکت در مرمت آثار تاریخی دزفول تصریح کرد: اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان در سطح استان پیشرو بوده و در سطح استان حائز رکورد قابل توجهی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول در مورد مرمت خانه‌های تاریخی ثبت ملی شده در سال 89 عنوان کرد: اداره میراث فرهنگی در بخش مرمت و بهسازی شش خانه تاریخی ثبت ملی شده در سال 89 مشارکت داشته است.

وی در ادامه افزود: در سال 90 اداره میراث فرهنگی و گردشگری دزفول در مرمت و بهسازی 15 خانه تاریخی ثبت ملی شده مشارکت کرده و فعالیت در این باره به پایان رسیده است.

باغبان‌زاده اظهار کرد: امسال نیز با مالکان 10 تا 15 خانه تاریخی در سطح شهرستان قرارداد بسته شده است تا برای مرمت خانه‌هایشان اقدام کنیم.

وی در مورد اجرای این طرح خاطرنشان کرد: چون اجرای این طرح ملی بوده اعتبار لازم باید ابلاغ شود و برای آغاز فعالیت منتظر ابلاغ اعتبارات سال‌جاری هستیم.
انتهای پیام/72006/ر30/گ1003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها