امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116023
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حجت‎الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی که در محل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حجت‎الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی که در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در رابطه با شاخص‎های مدیریت اسلامی در اسلام بسیار سخن گفته شده است.

وی شاخص‎های جامعه اسلامی را شکل دادن جامعه سالم و برخوردار از عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت دانست و تصریح کرد: برای برپا کردن چنین جامعه‎ای بی‎تردید مدیریت حرف نخست را می‎زند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه ما در اسناد بالادستی سند چشم‎انداز، سیاست‎های مدون، برنامه توسعه پنج ساله، قوانین و باید و نبایدها را داریم، یادآور شد: عمده این قوانین در گرو یک مدیریت قاطع است و اگر مدیریت کارآمد نباشد نه این قوانین اجرا می‌شود و نه این برنامه‎ها تحقق پیدا می‎کند.

رئیسی با بیان اینکه تمامی مدیران در دستگاه‎های اجرایی گزارش شناختی از حوزه خود دارند، ادامه داد: این گزارشات بستری برای تصمیم‎گیری و برنامه‎ریزی است و این برنامه‎ریزی باید از جزمیت علمی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه امروز جای مدیریت دانش ما خالی است، گفت: دانش مدیریت شده جای استاد و دانشجو و استاد و طلبه نیست، بلکه دانش تولید شده سازمانی است و دانشی است که محصول خلاقیت‎های مجریان سازمان است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه آنچه به رفتار ما قیمت می‎‎دهد و آنچه می‎تواند رفتار ما را ماندگار کرده و به آن برکت دهد، اخلاص نهفته در آن است و این شاخصه برخاسته از مدیریت اسلامی است، افزود: در مدیریت اسلامی در نخستین گام باید خود را در محضر خدا بدانیم.

رئیسی، سنگ زیربنای اندیشه امام راحل را حضور در محضر خداوند دانست و اضافه کرد: امام خمینی در این رابطه فرمودند قربانی به معنی تقرب و نزدیک شدن است و نماز و زکات وسایلی برای قربانی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 430 روستا در خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‎شوند، تصریح کرد: در این شرایط آبرسانی به این روستاها برای مسئولان ذیربط می‎تواند وسیله تقرب باشد و امروز بهترین وسیله تقرب به خداوند همین فعالیت‎هایی است که در دست ماست.

دادستان کل کشور، مدیریت امروز را مدیریت مشتری‎مداری عنوان کرد و یادآور شد: در مدیریت اسلامی محبت به مردم و دوست داشتن آنها مطرح است و این دوست داشتن باید برخاسته از دل باشد.

رئیسی ادامه داد: تلاشی که برای خداوند باشد، ماندگاری دارد و تلاش رزمندگان اسلام در این راستا ماندگار شد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ دینی و مدیریت ما هم اعتماد اصل است و هم کنترل، گفت: مدیران در برگزیدن افراد باید از افرادی استفاده کنند که مورد اعتماد باشند و نباید به سبب این اعتماد، از کنترل دست بردارند و در این راستا آنچه می‎تواند تداوم‎بخش اعتماد باشد، کنترل است.

دادستان کل کشور با اشاره به مشکلات موجود در خراسان جنوبی از جمله خشکسالی، متذکر شد: باید آنچه در این استان موجود است و آنچه را باید انجام شود، بررسی کنیم و موفقیت ما وقتی است که آنچه را موجود است به آنچه که باید، برسانیم.

رئیسی با بیان اینکه ما باید از امکانات مختلف در بخش‎های گوناگون استفاده کنیم، اضافه کرد: در فضای مجازی نیز باید از امکانات آن در کنار کنترل‎ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به کاهش آمار و ارقام جرائم در خراسان جنوبی نسبت به جمعیت آن در مقایسه با سایر استان‎های کشور، تصریح کرد: بخشی از این موفقیت در راستای تلاش مسئولان مربوطه است و بخش عظیمی از آن بستگی به آداب و رسوم مردم این استان دارد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه آداب و رسوم مردم خراسان جنوبی دارد تهدید می‎شود، یادآور شد: باید مرزبانان حوزه فرهنگ و توسعه مراقب باشند تا در این زمینه استانی توسعه‎یافته باشیم.

وی با اشاره به ماه ذی‏‌الحجه خاطرنشان کرد: این ماه، ماه خاصی است و امید است بتوانیم آن را درک کنیم و در این ماه به عبادت و بندگی خداوند بپردازیم.

انتهای پیام/69010/ذ40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها