امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116031
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه، داوود رضا عرب بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه که در سالن جلسات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه، داوود رضا عرب بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه که در سالن جلسات ساختمان همکف استانداری برگزار شد، اظهار داشت: خشکی دریاچه ارومیه یک معضل اصلی برای کشور به شمار رفته و احیای آن بسیار مهم و حیاتی است.

وی ادامه داد: کاهش آب تخصیص یافته در حوزه کشاورزی و همچنین محدودیت کاشت در این استان در واقع به نفع خود کشاورزان بوده، چراکه با روند ایجاد شده در ارتباط با خشکی دریاچه ارومیه اگر یک کار اساسی در خصوص احیای دریاچه ارومیه صورت نگیرد سبب نابودی تمام زمین‌های کشاورزی این استان می‌شود.

عرب خاطرنشان کرد: کنترل و کاهش مصرف آب حوزه کشاورزی در آذربایجان غربی توسط مسئولان ذیربط هرچه سریع‌تر صورت بگیرد و تامین منابع مالی در خصوص اجاره زمین‌های کشاورزی کشاورزان به عهده دولت تدبیر و امید است.

سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: در ستاد احیای دریاچه ارومیه 27 مصوبه در حوزه احیای این دریاچه در نظر گرفته شده که تا هفته آینده ابلاغ می‌شود.

عرب در ادامه سخنان خود از اتصال رودخانه‌های زرینه‌رود و سیمینه‌رود و وارد شدن این رودخانه‌ها به دریاچه ارومیه خبر داد و تصریح کرد: بنا بر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ستاد احیای دریاچه ارومیه مقرر شده آب رودخانه زرینه‌رود به داخل دریاچه ارومیه جاری شود.

انتهای پیام/61003/غ20/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها