امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116038
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، قربان علی محمدپور بعد از ظهر امروز در دومین جلسه شورای مدیریت بحران استان زنجان اظهار داشت: در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، قربان علی محمدپور بعد از ظهر امروز در دومین جلسه شورای مدیریت بحران استان زنجان اظهار داشت: در طول دو ماه گذشته بحث آلودگی هوای شهر زنجان به کرات مشاهده شده است.

وی به اعتراضات مردم و مسئولان برای آلودگی هوای شهر زنجان اشاره کرد و افزود: در طول این مدت دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیر موضوع بوده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه برای رسیدگی به موضوع بوی نامطبوع شهر زنجان جلساتی تشکیل شده است، گفت: در زمان سپیده‌دم و گاهی شبانگاه بوی نامطبوعی با سرعت دو درجه به سمت شهر زنجان حرکت می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه برای رسیدگی به این موضوع چند اکیپ به اطراف زنجان و مناطق مربوطه اعزام شده‌اند، افزود: هدف از اعزام این اکیپ‌ها شناسایی آلاینده‌های آلوده‌کننده هوا بوده است.

* انجام 7 مورد پایش میدانی برای شناسایی علت انتشار بوی نامطبوع زنجان

محمدپور از انجام هفت مورد پایش میدانی برای شناسایی علت انتشار بوی نامطبوع شهر زنجان خبر داد و بیان داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته و تلاش همکاران علت انتشار بوی نامطبوع زنجان شناسایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه همه واحدهای مشکوک به ایجاد آلودگی در منطقه پایش شده‌اند، یادآور شد: با تلاش همکاران از زمان آغاز اقدامات تا به امروز نتیجه مطلوب ارائه نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با تاکید بر اینکه برای برخورد قانونی در این زمینه به مستندات لازم نیاز است، افزود: پیشنهاد شد اگر اتفاقی واحدهای دارای ظرفیت آلودگی تعطیل شوند محل ایجاد آلودگی شناسایی می‌شود اما اداره کل حفاظت محیط زیست به هیچ وجه با این اقدام موافق نبود.

این مسئول با اشاره به اینکه آلودگی‌های مختلفی از سال 89 در سطح زنجان گزارش می‌شود، اظهار داشت: همکاران اداره کل به جدیت پیگیر این موضوع هستند.

*ضرورت استقرار ایستگاه آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی زنجان

محمدپور در ادامه به یک مورد آتش‌سوزی لاستیک در کیلومتر 10 جاده بیجار در 15 روز گذشته اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌شود ایستگاه آتش‌نشانی برای مقابله با آتش‌سوزی در شهرک‌های صنعتی استان زنجان مستقر شود.

وی اضافه کرد: همچنین آموزش‌های لازم برای تجهیز ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی ارائه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان در ادامه به گزارشی از وضعیت ریز‌گردهای استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: سه ایستگاه آلودگی هوا در سطح استان زنجان وجود دارد.

این مسئول ادامه داد: این ایستگاه‌ها شامل ایستگاه ارک زنجان، ایستگاه انصاریه و ایستگاه ابهر است.

محمدپور به کیفیت آلودگی هوا بر‌اساس شاخص کیفیت سال گذشته اشاره کرد و افزود: مجموعا در سال گذشته هشت روز ناسالم در زنجان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان وجود ریز‌گردها در فصل بهار بوده است، گفت: در سال جاری نیز 54 ساعت غیربهداشتی در زنجان وجود داشته است.

*مشاهده 54 ساعت پدیده ریز گردها در استان زنجان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان خاطر نشان کرد: در طول پنج ماهه امسال 54 ساعت پدیده ریز‌گردها در استان زنجان مشاهده شده که این میزان استاندارد است.

این مسئول در پایان به نیازها و مشکلات ایستگاه آلودگی هوا در زنجان اشاره کرد و یادآور شد: عدم تخصیص به موقع اعتبار برای نگهداری ایستگاه و...از مشکلات موجود این ایستگاه‌ها‌ست.

انتهای پیام/73008‌/ش40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها