امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11605
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدرضا رادان طی یادداشتی به تشریح  چگونگی تحقق حماسه بزرگ سیاسی پرداخت و نوشت: یکی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمدرضا رادان طی یادداشتی به تشریح  چگونگی تحقق حماسه بزرگ سیاسی پرداخت و نوشت: یکی از وجوه ممتاز جمهوری اسلامی ایران برگزاری مستمر و یک در پی یک انتخابات است. چه، طی حدود سه و نیم دهه از عمر با برکت نظام مردم سالار دینی در کشورمان چند ده انتخابات پرشکوه و به یاد ماندنی برگزار شده است که در هریک از آنها جلوه ای ویژه از "حماسه آفرینی" ملت بزرگ ایران به نمایش گذاشته شده است. اینک نیز در سی و پنجمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در آستانه وقوع یک رخداد تاریخی و حماسه سیاسی دیگر هستیم.

به باور من حماسه 24 خرداد 92 به دلایلی که برخواهم شمرد بیش از بسیاری از حماسه های انتخاباتی گذشته کام مردم کشورمان را شیرین خواهد کرد و در یاد و خاطر آنان جاودانه خواهد شد.

1. رهبر فرزانه و معظم انقلاب با درایت منحصر به فرد و بینش بی بدیل خود سال 1392 را سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" نامگذاری کرده‌اند، چه معظم له می‌دانستند که مردم شریف ایران به سبب "ادراک صحیح"، " موقعیت شناسی" و " درک شرایط حساس کشور"، همچون همیشه "احساس تکلیف" می‌نمایند و از "حق رای" خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌نمایند.
نیازی به حجت نیست که آحاد مردم کشور ما بر این واقعیت مهم و ژرف اذعان دارند که نامگذاری سال از سوی رهبر فرزانه انقلاب مبتنی بر حکمت حکیمانه ای است که تحقق آن زمینه را برای سعادت و خوشبختی همگان فراهم می‌سازد.

2. در چند سال اخیر دشمنان دیرین، مستکبر، زورگو و تمامیت خواه کشورمان بیش از گذشته پرده‌های تزویر و نفاق را به کناری نهاده و بصورت مستقیم ملت بزرگ ایران را آماج تحریم، تهدید، فشار و عملیات روانی قرار داده‌اند.
آنان با مجموعه اقدامات روانی، تبلیغی، اقتصادی و سیاسی و نیز بسیج استکبار رسانه ای خود در پی آن هستند تا آستانه تحمل مردم کشورمان را فرو شکنند، نشاط و شادابی را از آنان بستانند و آنها را دچار یاس و ناامیدی سازند.
اما، به زعم بسیاری از تحلیل‌گرانی که مطالعه روشمند پیرامون " روانشناسی ملت بزرگ ایران" را وجهه همت خویش قرار داده‌اند، اینگونه اقدامات خصمانه نه تنها شور و نشاط را از ملت ایران نمی‌ستاند بلکه از یک سو "انسجام" و "وحدت ملی" آنان را فزونی می‌بخشد و از دیگر سو، شور و اشتیاق آنها را برای خلق حماسه ای دشمن شکن مضاعف می‌سازد.

با اندکی تامل در رفتار و واکنش مردم ایران در سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، می‌توان شواهد متعدد و انکار ناپذیری در تائید این ادعا نشان کرد. مطمئنا 24 خرداد امسال نیز به مثال و نمونه‌ای دیگر از اینگونه شواهد تبدیل خواهد شد.

3. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اذعان به این واقعیت که "در شرایط مهم و حساس، سهم و نقش امنیت در بسترسازی برای بروز و ظهور رفتار سیاسی بهنجار مضاعف می گردد" از ماه ها پیش مبادرت به فراهم ساختن بسترهای برگزاری انتخاباتی ایمن و عاری از حاشیه در 24 خرداد نموده است.

4. حماسه آفرینی ملت بزرگ ایران در سال 92 به حماسه سیاسی محدود نخواهد شد، بلکه به حماسه اقتصادی نیز بسط خواهد یافت. همگان نیز بر این واقعیت اذعان دارند که حماسه دوم( یعنی حماسه اقتصادی) زمانی محقق خواهد شد که حماسه اول به یک جشن پرشور ملی تبدیل شود و شمار مشارکت جویان از چند ده میلیون فراتر رود.
در چنین شرایطی است که فشار و تحریم و تهدید دشمنان به شمشیری بران علیه عاملان آن تبدیل می‌شود و ملت ایران گام های خود را به سوی رشد و توسعه و بالندگی، پرشتاب تر از همیشه برخواهد داشت. نیازی به گفتن نیست که ملت ایران این واقعیت را به خوبی می داند. بنابراین با خلق حماسه اول بلافاصله گام در راه حماسه دوم می نهد.

کوتاه سخن آنکه در 24 خرداد 92 ملت بزرگ ایران در بستری ایمن و فضایی عاری از هر نوع عامل مخل امنیت، حماسه ای خلق خواهد کرد که همچون برگی زرین همواره در تاریخ حماسه آفرینی او خواهد درخشید. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار