امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116053
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قدس اشغالی، «بینی گانتس»، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی طی تصریحاتی در گفت‌وگو با سه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قدس اشغالی، «بینی گانتس»، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی طی تصریحاتی در گفت‌وگو با سه روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «یدیعوت آحارانوت» و «اسرائیل الیوم» به مناسبت «روز غفران» که مشروح آن فردا جمعه منتشر خواهد شد، تاکید کرد که اکنون جبهه شمالی سرزمین‌های اشغالی، یعنی سوریه و لبنان سال آینده منبع نگرانی امنیتی بزرگی برای «اسرائیل» خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که سال آینده میلادی این جبهه شاهد درگیری‌هایی همانند آنچه در جبهه نوار غزه رخ داد، باشد.

گانتس در این مصاحبه‌ها گفته بود که ارتش «اسرائیل» انتظار جنگ در سال آینده را نمی‌کشد، اما این احتمال وجود دارد، در نتیجه بروز تنش و بحران به خاطر برخی حوادث، چنین جنگی رخ دهد، همانند آنچه در سال‌جاری در نوار غزه رخ داد.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بر این باور است که حزب الله و حماس هم اکنون خواهان گشودن جبهه جنگ با «اسرائیل» نیستند، چون با چالش‌های دیگری مواجه هستند، اما عدم ثبات و استقرار موجب نمی‌شود که تضمین کنم در سال 2015 جنگی در جبهه لبنان رخ نخواهد داد.

وی در این مصاحبه‌ها مدعی شده که جنگ نوار غزه با پیروزی آشکار «اسرائیل» به پایان رسید، اما تضمین آرامش بلند مدت با حماس نیازمند ایجاد پایگاه‌ها و مراکزی اقتصادی است که از موفقیت‌ها و پیروزی‌های این جنگ محافظت کند، چراکه حفظ آرامش با حماس در شرایط کنونی نیازمند ارائه تسهیلات اقتصادی به نوار غزه است.

گانتس افزود: باید در قبال غزه و حماس با عقل و منطق تعامل کرد. باید درب‌های نوار را به روی ورود برخی کالاها و محصولات گشود، چون یک میلیون و 800 هزار فلسطینی در آنجا زندگی می‌کنند.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی اسرائیل الیوم نیز همین سخنان را تکرار کرد و مدعی شد که جنگ اخیر «اسرائیل» بازدارندگی ملموسی را ایجاد کرد که موجب برقراری آرامش در مرحله بعد می‌شود.

به باور گانتس این امکان وجود داشت که مدت جنگ را کوتاه کرد، چون به صلاح «اسرائیل» نبود که وارد عملیات گسترده‌ای شود که اشغال نوار را بدنبال داشته باشد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه یدیعوت آحارانوت نیز مدعی شد که اوضاع استراتژیک «اسرائیل» با آغاز سال جدید عبری از آنچه در سال گذشته شاهد آن بودیم، بهتر خواهد بود.

وی با انتقاد از تعامل اسرائیلی‌ها با جنگ اخیر این رژیم علیه نوار غزه و افسران ارتش تاکید کرد که خطری که از سوی جبهه لبنان متوجه اسرائیل است، بسیار بیشتر از جبهه غزه است.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار