امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116084
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست با بیان اینکه کنگره عظیم حج یک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست با بیان اینکه کنگره عظیم حج یک ظرفیت پایان‌ناپذیر از قابلیت‌های فردی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی است، اظهار کرد: انسان در حج می‌تواند به مدت طولانی از تعلقات دنیایی فاصله بگیرد و در کنار کعبه و قبر پیامبر(ص) در مدینه و قبور ائمه(ع) در بقیع خلوت کند و به تفکر و محاسبه اعمال خود بپردازد.

وی بیان کرد: خلوت با خدا نخستین ظرفیت حج است که هر مسلمانی از این ظرفیت استفاده کرده و با خود می‌اندیشد که کجاست و چه باید بکند.

رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه علمیه قم با بیان اینکه دومین ظرفیت بزرگ حج ظرفیت اجتماعی آن است، گفت: فارغ از ظرفیت اول حج، صدها هزار نفر به دور از ارزش‌های کاذب و از هر قشری، ثروتمند و فقیر در کنار هم طواف می‌کنند و به مشکلات یکدیگر پی می‌برند و با یک اندیشه همسو و بدون توجه به ارزش‌های دیگر کنار هم قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه حج یک کنگره عظیم سیاسی نیز است، تصریح کرد: وقتی که میلیون‌ها مسلمان در کنار هم جمع می‌شوند و دور خانه خدا طواف می‌کنند، قدرت مسلمین را نشان می‌دهند، لحظه‌ای نیست که خانه کعبه خلوت باشد و این خود یک پیام مهم برای دشمنان است.

علیدوست با بیان اینکه حج، همچنین یک ظرفیت بزرگ مذهبی است، اضافه کرد: نقاط مشترک زیادی بین مسلمانان وجود دارد و باید از این نقاط مشترک برای وحدت بین مسلمانان استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه قرآن بزرگ‌ترین نقطه مشترک بین مسلمانان است، عنوان کرد: مسلمانان جهان فارغ از ولایت، به اهل بیت(ع) محبت بسیاری دارند و این نقاط مشترک بزرگ‌ترین دلایل برای وحدت بین مسلمانان است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: حج یک کنگره عظیم، استثنایی و بی‌بدیل است و ظرفیت‌های پایان‌ناپذیری دارد و بهترین ظرفیت برای وحدت همه مسلمانان است.

وی بیان کرد: اگر در حج، روی قرآن و محبت اهل بیت(ع) و اشتراکاتی که در شکل و محتوا بین مسلمانان وجود دارد تاکید شود، از این اشتراکات برای وحدت مسلمانان جهان به بهترین شکل می‌توانیم استفاده کنیم.
انتهای پیام/2258/غ/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها