امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116091
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
حجت‌الاسلام محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) به ویژگی‌های این امام همام پرداخت و بیان کرد: این ...

حجت‌الاسلام محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) به ویژگی‌های این امام همام پرداخت و بیان کرد: این همام در دوران حیات پربرکتشان به صورت علنی به تبیین معارف اسلامی و آموزه‌های وحیانی می‌پرداختند.

وی افزود: امام محمد باقر (ع) برای جلوگیری از تحریف دین به تربیت شاگردان فراوانی پرداختند و در مقابل فرقه‌های انحرافی ایستادگی کرده و برای نمایان کردن چهره واقعی اسلام ناب با بزرگان این فرقه‌های انحرافی به گفت‌وگو پرداختند و با کسانی که مبانی اسلام را زیر سئوال می‌بردند مقابله ‌کردند.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ادامه داد: امام محمد باقر (ع) به دلیل جایگاه علمی که داشتند و جهش علمی که در این دوران توسط این همام صورت گرفت لقب «باقر» به ایشان داده شد.

وی اضافه کرد: امام محمد باقر (ع) با تبیین معارف اسلامی در این زمان با هجوم فکری و فرهنگی مبارزه می‌کرد و با تربیت شاگردان مکتبی در شته‌های گوناگون، دشمنان را به زانو در آورد.

رجبی ادامه داد: امام پنجم در زمان حیات خویش به تشکیل شبکه فرهنگی اجتماعی اقدام کرد که این شبکه در زمان امام صادق (ع) تقویت شد و در زمانی که دسترسی به امام معصوم (ع) مشکل بود پیام اهل بیت (ع) توسط شاگردانشان به مردم می‌رسید.
انتهای پیام/78005/ش20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها