امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 28
۲۰:۳۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116096
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۸
تعداد بازدید: 11
حسین گروسی نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ...

حسین گروسی نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به نشست مشترک اعضای فراکسیون ورزش مجلس و وزیر ورزش و جوانان گفت: در این جلسه موضوع حمایت از ورزش‌های باستانی ایران و ثبت جهانی آنها به نام کشورمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزیر آمادگی خود را برای حمایت‌های مختلف از این ورزش‌ها ارائه کرد.

وی افزود: در این جلسه وزیر عنوان کرد که مسئولین مربوطه در ورزش‌های باستانی ایران طرح خود را برای گسترش این ورزش‌ها در سطح منطقه و جهان ارائه کند و ما نیز حمایت‌های لازم را از طرح‌های توجیهی آنها به عمل خواهیم آورد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس اظهارداشت: امروزه ما شاهد هستیم که سایر کشورها سعی دارند تا ورزش‌های باستانی ما را به نام خود ثبت کنند که از آن جمله می‌توان به تلاش کشور آذربایجان برای ثبت ورزش چوگان به نام خود اشاره کرد.

گروسی خاطرنشان کرد:ما تنها متولی برای حمایت از ورزش‌های باستانی وزیر ورزش و فراکسیون ورزش مجلس نیستند و کسانی که در این ورزش‌ها فعالیت دارند و فعالیت و مسئولیتی دارند باید تلاش‌های لازم را داشته و طرح‌های توجیهی خود را در ارتباط با این ورزش‌ها و گسترش آنها ارائه کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار