امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116112
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 60
«ادریس نعسان»، سیاستمدار کُرد سوری در گفت‌وگو با خبرنگار برگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه در منطقه «عین العرب» یا ...

«ادریس نعسان»، سیاستمدار کُرد سوری در گفت‌وگو با خبرنگار برگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه در منطقه «عین العرب» یا آنچه که کُردها آن را «کوبانی» می‌نامند، مقاومت سرسختانه‌ای با همکاری اهالی این منطقه در قبال پیشروی گروه تروریستی تکفیری «داعش» داشتند تا به هر طریق ممکن مانع نفوذ و ورود این گروه تکفیری به این شهر شوند.

وی در خصوص حملات نیروهای ائتلاف بین المللی علیه مواضع داعش در اطراف شهر عین العرب گفت: این اولین باری است که داعش در این مناطق مورد حمله قرار می‌گیرد، چون ساکنان این منطقه بارها مورد تعرض و تعدی داعش قرار گرفته و درخواست کمک کرده بودند که به هیچ یک از این درخواست‌ها توجه نشده بود.

نعسان بر این باور است که هدف گرفتن مواضع داعش در ریف عین العرب تاثیر مثبتی بر روند نبردهای جاری در این منطقه خواهد داشت، اگرچه پیش از این نیز کمیته‌های دفاع مردمی ضربات مهلکی را به داعش وارد کرده بودند.

وی دلیل این مدعا را کُند شدن حملات داعش به شهر عین العرب و در مقایسه با آغاز حملات این گروه تکفیری بود و بی‌تردید ادامه این حملات هوایی چه از سوی نیروهای ائتلاف و چه از سوی نیروی هوایی سوریه تضعیف بیش از پیش این گروه به سود کمیته‌های مردمی و تغییر روند نبردها را بدنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها