امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116130
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 60
«سلیم اللبابیدی» مفتی فلسطین در لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اقدامات حمایتی جمهوری ...

«سلیم اللبابیدی» مفتی فلسطین در لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اقدامات حمایتی جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین گفت: بنده در 1982 در حالی در کنفرانسی در تهران شرکت کردم که به هنگام پرواز هواپیما، بمباران‌های صهیونیستی علیه ما در جریان بود. امام خمینی (ره) در آن زمان وحدت اسلامی را به منظور رویارویی با صهیونیست‌ها پایه گذاری کرد و کنگره علمای مسلمان با مشارکت اندیشمندان اهل سنت و شیعیان تشکیل شد و علمای شیعه و اهل سنت در حالی از تهران به بیروت بازگشتیم که دوشادوش یکدیگر برای رویارویی با یهودیان متحد شدیم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب توسط کشورهای عربی و اسلامی برای جنگ علیه غزه و ضرورت تحرک نهادهای حقوقی به منظور به پای میز محاکمه کشاندن جنایتکاران صهیونیست گفت: آیا کسی می‌تواند مدیر خود را مجازات کند؟ کشورهای عربی ساخته و پرداخته غرب و همین دشمن هستند. کشورهای عربی نمی‌توانند کاری را علیه رئیسشان از پیش ببرند. امید ما تنها به مخلصان امت اسلامی است هر چند که شمارشان اندک باشد.

اللبابیدی با بیان اینکه ما با قدرت مستضعفان به پیروزی خواهیم رسید نه با کثرت، تاکید کرد: کثرت و شمار زیاد همانگونه در جنگ خیبر در روز «حنین» از بین رفت، این بار نیز نابود شدنی است.

وی درباره نقش محافل بین‌المللی برای جلوگیری از تکرار جنایت‌ها افزود: هیچ امیدی به سازمان‌های بین‌المللی وجود ندارد. حتی اگر این نهادهای بین‌المللی موضعی در قبال جنایت‌های صهیونیستی علیه غزه اتخاذ کنند، هیچ تاثیری نخواهد داست. آنها از سال 1936 اعلام کردند که یهودیان باید از فلسطین خارج شوند ولی نتیجه آن چیزی جز قبول عضویت رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نبود.

مفتی فلسطین در لبنان و تبعیدگاه‌ها درباره وظیفه مسلمانان در قبال آرمان فلسطین گفت: ما بعنوان مسلمان دو وظیفه داریم؛ نخست مبارزه و دیگری خواهر خواندگی است. ما چاره‌ای جز مبارزه با دشمن نداریم. علاوه بر آن اکنون در جهان موضوع خواهر خواندگی کاملا جا افتاده است مثلا دو شهر با یکدیگر خواهر خوانده می‌شوند. لذا بنده مسلمانان را به خواهر خواندگی با ملت ما در فلسطین دعوت می‌کنم و این وضعیت بایستی فراگیر شود. تا هر مسلمانی در جهان با یک رزمنده مقاومت در فلسطین خواهر خوانده شود.

شیخ اللبابیدی درباره طرح موضوع تسلیح کرانه باختری رود اردن از سوی جمهوری اسلامی ایران گفت: از این طرح استقبال می‌کنیم. این امر در جریان است و ما نیز جزئی از این طرح هستیم. از ایران چیزی جز همین رویکرد را نمی‌پذیریم. ما خواستار خواهر خواندگی بین ایران و همه نقاط فلسطین هستیم.

وی درباره عکس‌ العمل ملت فلسطین در قبال جنگ‌های متوالی دشمن صهیونیستی علیه آنها گفت: ما در وضعیتی هستیم که خداوند ما را در آن قرار داده است. این وضعیت عزتی است که خداوند به ما بخشیده تا مدافع بیت المقدس و مسجد الاقصی باشیم و به همراه سایر مسلمانان در این جایگاه خواهیم ماند و به یاری خدا در آینده‌ای نزدیک در مسجد الاقصی نماز خود را بر پا خواهیم کرد. بنده آزادی سازی قدس شریف را در آینده نزدیک می‌بینم.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار