امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116134
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالستار خواصی» عضو پارلمان افغانستان به برخی رسانه‎های این کشور گفته است که دولت ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالستار خواصی» عضو پارلمان افغانستان به برخی رسانه‎های این کشور گفته است که دولت جدید در امضای پیمان امنیتی کابل‏-‎واشنگتن عجله کرده است.

به گفته وی، دولت قبلی در 10 سال گذشته نتوانست پیمان امنیتی کابل‏-واشنگتن را امضا کند، اما دولت جدید بدون تاملی و در عرض یک شب تصمیم به امضای این پیمان گرفت.

به گفته خواصی، رئیس جمهور به مردم افغانستان اطمینان نداد که صلح را چگونه با امضای این پیمان تأمین خواهد کرد.

نمایند‎گان پارلمان افغانستان همچنان بر شرکت سران جهادی و افراد مذهبی در مراسم امضای توافقنامه امنیتی و دفاعی کابل‎-واشنگتن واکنش نشان داده و آن را خلاف ارزش‎های دینی دانسته‌اند.

«غلامحسین ناصری» یکی از این نمایندگان پارلمان افغانستان گفت: افراد مذهبی نباید به این مراسم شرکت می‎کردند زیرا به باور وی، شرکت در چنین مراسمی برای افراد مذهبی هیچ توجیهی ندارد.

آنان همچنین مصونیت قضایی سربازان خارجی در افغانستان را مغایر با قانون اساسی افغانستان عنوان کردند و افزودند که این مسئله به سربازان خارجی اجازه هر نوع جنایت را در این کشور می‌دهد.

این در حالی است که رئیس جمهور جدید امضای پیمان امنیتی کابل‏-واشنگتن را به نفع افغانستان خوانده و آن را یک دستآورد مهم برای دولت جدید این کشور عنوان کرده است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها