امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116138
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ایران هم اکنون در جهان به عنوان پنجمین کشور ذخیره کننده گاز طبیعی است، دومین مخزن ذخیره ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ایران هم اکنون در جهان به عنوان پنجمین کشور ذخیره کننده گاز طبیعی است، دومین مخزن ذخیره سازی گاز در سراجه و شوریجه موجب شده است، تا ایران نسبت به گذشته به واردات گاز از ترکمنستان کمترین نیاز را داشته باشد.
به گفته مسئولان شرکت ملی ذخیره سازی گاز طبیعی سال گذشته بین 9 تا 10 میلیون متر مکعب گاز روزانه از مخزن سراجه برداشت شد، اما پس از بهره‌برداری از دومین طرح ذخیره سازی گاز ایران در منطقه شوریجه خراسان رضوی، قرار است، حجم برداشت گاز از مخازن زیرزمینی به حدود 20 میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد.
مسعود سامی‌وند اخیرا طی خبری اعلام کرده است، ظرفیت برداشت گاز از مخزن ذخیره سازی سراجه تا یکسال آینده از ١٠ میلیون متر مکعب در روز به ١٥ میلیون متر مکعب در روز افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران می گوید برای افزایش تولید باید یک واحد نم زدایی و پالایش به ظرفیت ٥ میلیون متر مکعب در مجتمع تاسیسات «سراجه» احداث شود.

این طرح در مدیریت برنامه ریزی شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز نیز تایید شده و با هماهنگی شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی انجام می شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها