امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11614
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 144
رضا ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان هدف از تاسیس مرکز جامع  توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) زنجان را ارائه یک کار تیمی و گروهی دانست و ...

رضا ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان هدف از تاسیس مرکز جامع  توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) زنجان را ارائه یک کار تیمی و گروهی دانست و اظهار داشت: اگر در خدمات درمانی کار تیمی و گروهی مدنظر باشد مطمئنا نتیجه‌بخش می‌شود.

وی با بیان اینکه در پایگاه‌های سنجش باید از کارشناسان و متخصصین برای رفع مشکل دانش‌آموزان به صورت گروهی استفاده شود، تصریح کرد: تا زمانی که در زمینه درمان و سنجش کودکان کار به صورت فرد گرایی و انحصاری باشد درمان موثر نخواهد بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان با اشاره به اینکه مرکز جامع توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) به عنوان تنها مرکزی است که به صورت منسجم تاسیس شده است، افزود: امیدواریم با تجهیز کامل این مرکز خدمات مناسبی به همشهریان ارائه شود.

وی با بیان اینکه مرکز جامع توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) یک مرکز تشخیص، آموزشی و درمانی است، تصریح کرد: کارشناسان در این مرکز خدمات توانبخشی به کودکان معلول ارائه می‌دهند.

ربیعی ادامه داد: افراد می‌توانند در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در این مرکز حاضر شوند.

وی با بیان اینکه در مرکز جامع توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) برنامه‌های آموزشی برای کودکان دارای اختلالات یادگیری ارائه می‌شود، تصریح کرد: همچنین برنامه‌های تشخیص سنجش این مرکز برای نوآموزان بدو ورود به دبستان آغاز شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان اضافه کرد: در این مرکز کارشناسان بینایی سنجشی، شنوایی شناسی، آزماینده‌های هوش و آمادگی تحصیلی نسبت به تشخیص مشکلات دانش‌آموزان اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی 93-92 جای دهی مناسب آموزشی انجام شده است، تصریح کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان و پایه اول ابتدایی باید در پایگاه‌های سنجش و طرح آمادگی تحصیلی شرکت کنند.

ربیع با اشاره به اینکه برنامه نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه‌های سنجش انجام می‌شود، گفت: در مرکز جامع توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) آزمون‌های مقدماتی و تخصصی برای نوآموزان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی 93-92 تعداد دانش‌‌آموزان پایه اول ابتدایی 17 هزار دانش‌آموز خواهد بود، گفت: در استان زنجان 9 پایگاه ثابت و سیار سنجش برای نوآموزان بدو ورود به دبستان وجود دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان با بیان اینکه از 9 پایگاه سنجش برای نوآموزان بدو ورود به دبستان سه پایگاه ثابت در شهر زنجان است، گفت: سه پایگاه سیار از شهر زنجان به مناطق فاقد پایگاه سنجش اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین سه پایگاه ثابت و سیار در شهرستان‌های ابهر، خرم‌دره و خدابنده وجود دارد تا مناطق اطراف را زیر پوشش قرار دهند.

ربیع تصریح کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان می‌توانند با در دست داشتن شناسنامه سلامت در سال تحصیلی 93-92 برای پایه اول ابتدایی در مدارس ثبت نام کنند.
انتهای پیام/73008/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار