امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116187
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در بارگاه منور رضوی اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در بارگاه منور رضوی اظهار کرد: در حال حاضر چالش‌های زیادی در زندگی مردم وجود دارد، که یکی از آنها اجرا نشدن درست سبک زندگی اسلامی است.

خطیب جمعه مشهد افزود: ریشه بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد با برنامه‌های مقطعی قابل حل نیست و برای برطرف کردن مشکلات نیازمند برنامه‌ریزی دقیق هستیم.

وی عنوان کرد:‌ تا به امروز دولت‌های متعدد آمده‌اند برای حل مشکلات مسکن مردم و برنامه‌هایی را اجرا کردند اما امروز نه تنها این برنامه‌ها مشکلات مردم را حل نکرده است بلکه از اوایل دوران انقلاب مشکل مسکن مردم بیشتر شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشکل مسکن یک مشکل فرهنگی است، افزود: ما در بحث مسکن آموزه‌های دینی داریم.

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: اگر بنا باشد در زندگی مسکن به عنوان نیاز مطرح شود دید درست و سالمی است چرا که عده‌ای صرفاً داشتن مسکن را به دید خوش‌گذرانی و تجمل‌گرایی می‌بینند؛ با این حال نگاه به مسکن در فرهنگ اسلامی نگاه به نیاز مردم است.

وی عنوان کرد:‌ امروز حجاج در صحرای عرفات گرد هم آمده‌اند باید بگوییم این زندگی‌ها می‌گذرد و دنیا، دنیای عرصه گذشت است با این دیدگاه امتیاز امروز صحرای عرفات در روز عرفه این است که مسلمانان جهان از کشورها و ملل‌های گوناگون گردهم آمده‌اند و صدای راز و نیاز و ناله‌ آنها به گوش جهانیان می‌رسد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز روز آغاز نهضت انقلاب کربلا است، امروز صبحگاهان سیدالشهدا به همراه خانواده‌شان از منا به مکه برمی‌گردند و احرام خود را انجام می‌دهند و سفر خود را به سمت سرزمین کربلا آغاز می‌کنند.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه عده‌ای فرصت‌طلب در کشور سعی در اداره کشور با منطق ضدحسینی دارند، تأکید کرد: این وضعیتی که امروز در جامعه شاهد آن هستیم این است که عده‌ای می‌خواهند با منطق ضدحسینی ارزش‌های انقلاب ما را فدای شبکه‌های اجتماعی کنند.

وی با بیان اینکه امروز در کشور نیرو برای انقلاب می‌خواهیم نه برای اداره کشور افزود: بنیانگذار این انقلاب امام ما بود و حال عده‌ای فرصت طلب خوش‌گذران می‌خواهند همه چیز را به نفع خود و آنطور که می‌خواهند تمام کنند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد:‌ مسئولان ما در این نظام باید فهمند که چه عملی را انجام می‌دهند و باید این نکته را مدنظر خود قرار دهند که انقلاب ما از دروازه‌های مملکت خارج شده است و معادلات جهان را به هم ریخته است به عنوان مثال باید بگوییم فرهنگ‌ها عوض شده است و مدرنیته به اسم دموکراسی 250 سال خون ملت‌ها را در شیشه کرد و مردم در حال حاضر با انقلاب ما دموکراسی واقعی را دیده‌اند با این حال باید خطاب به وزیر ارتباطات بگوییم آقای وزیر شما سوای اینکه وزیر یک دولت هستید وزیر انقلاب ما هم باید باشید.

انتهای پیام/70005/ت40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها