امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116195
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم دقایقی قبل در مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم ناجا که در مشهد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم دقایقی قبل در مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم ناجا که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: حقیقت روز عرفه و عید قربان این است که انسان خود را بشناسد و مقام حقیقی خود را در نظام آفرینش درک کند.

وی افزود: همانگونه که حضرت ابراهیم(ع)‌ در روز عید قربان از یک امتحان الهی سربلند بیرون آمدند و از عزیزترین سرمایه خود گذشتند، انسان ممکن است از مال و جان خود بگذرد اما از بالاترین سرمایه خود که فرزندش است، به هیچ‌ عنوان نخواهد گذشت.

وی با بیان اینکه حیات مادی انسان آخرت را می‌سازد، افزود: تفاوت ما با اندیشیده‌های غربی این است که آنها دنیا را مقصد می‌دانند در حالی که اندیشه‌های اسلامی دنیا را معبری برای رسیدن به آخرت و زندگی جاودان می‌دانند.

احمدی‌مقدم شرکت 47 هزار نفر در مسابقات قرآن کریم ناجا را یک ظرفیت عظیم برشمرد و اظهار کرد:‌ امیدواریم در سال‌های آتی شاهد حضور جمع کثیری از کارکنان خدوم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم باشیم، چرا که قرآن باید در متن زندگی آحاد کارکنان نیروی انتظامی وارد شود.

وی ادامه داد: کارکنان نیروی انتظامی باید در هر موضعی که فعالیت می‌کنند به آموزه‌ها و ارزش‌های قرآنی اشراف کامل داشته باشند تا بتوانند به وظایف خود به درستی عمل کنند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بنا به فرموده قرآن کریم، محبوبیت در سایه ایمان و عمل صالح به دست می‌آید و محبوبیتی که از راه‌های دیگری همچون به دست گرفتن افکار عمومی به دست آید مقطعی است و زود از بین می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه رویگرداندن از خداوند زندگی انسان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کند، تاکید کرد: تجربه و همچنین احادیث و روایات معصومین(ع) نشان می‌دهد که پول و ثروت آرامش‌بخش نیست و ایمان حقیقی آن است که در سایه عمل متبلور شود و خود را آشکار سازد.

وی ادامه داد: ولایت صراط مستقیم است و ما در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که حافظ ارزش‌های اسلام و انقلاب هستیم، باید برای تحقق اهداف نظام ملتزم قرآن کریم باشیم.

احمدی‌مقدم جوانان را به استفاده از فرصت جوانی توصیه کرد و ادامه داد: این قشر از جامعه فرصت‌های طلایی بسیاری پیش‌رو دارند که باید از این فرصت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنند و در دوره جوانی با قرآن کریم به عنوان یک منبع انس بگیرند.

وی با بیان اینکه مسیر ولایت خداوند در دوره کنونی همان ولایت فقیه است، ادامه داد: امروز می‌بینید که نظام جمهوری اسلامی در مقابل استکبار جهانی ایستاده است و چهره رحمانی و مترقی اسلام را به دنیا عرضه می‌کند.

انتهای پیام/70005/ر40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها