امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116196
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هر نوع اختلال رشد در بافت‌ها و اندام‌های زنده بر اثر سوء تغذیه یا نبود موادغذایی قابل ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هر نوع اختلال رشد در بافت‌ها و اندام‌های زنده بر اثر سوء تغذیه یا نبود موادغذایی قابل مصرف را دیستروفی می‌گویند.

این بیماری یک سلسله بیماری‌های بسیار حاد ژنتیکی پیشرونده وابسته به کروموزوم‌هاست که باعث تخریب یا اختلال در بافت ماهیچه‌ای می‌شود و شامل هشت نوع بیماری است که نمونه شاخص و شدید آن دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن است و غیر قابل درمان است و تا کنون هیچ نوع درمانی برای آن پیدا نشده است.

توسط یک تیم تحقیقاتی در مونپولیه دارویی با آنتی اکسیدان توسعه یافته است که عملکرد عضله در بیماران میوپاتی اف‌اس‌اچ‌ دیستروفی به تدریج تحلیل پیدا می‌کند به ویژه عضلات انتهایی اندام‌ها مانند لگن و اطراف مفصل ران که منجر به اختلال پیشرونده در راه رفتن و حرکت می‌گردد؛ این اختلال در جنس مذکر شایع‌تر است و معمولاً کودکان 5 تا 12 سال را مبتلا می‌کند.
علائم این بیماری:
*ضعف در راه رفتن (راه رفتن شبیه اردک)
*زمین خوردن و سخت بلند شدن

*عضلات بزرگ‌تر و قوی‌تر از معمول به نظر می‌رسند ولی در عمل ضعیف‌ترند.

نتایج یک آزمایش بالینی در برابر اف‌اس‌اچ دیستروفی عضلانی که رایج‌ترین شکل بیماری است به تازگی در نشریه‌ای منتشر شد که نشان می‌دهد آنتی اکسیدان برای مقابله با تجزیه عضلات اثرات مفیدی دارد. این بیماری یک بیماری ژنتیکی است که به تدریج عضلات ضعیف می‌شوند.

تیم دانشگاه مونپولیه یک نوشیدنی که منجر به بهبود عملکرد عضله می‌شود توسعه داده‌اند؛ این نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان و شامل ویتامین E، ویتامین C و روی می‌شود.

یک آزمون بالینی بین 53 بیمار به مدت 17 هفته انجام شد که بیمار و پزشک هیچکدام نمی‌دانستند این دارو برای درمان سودمند است یا خیر اما پس از 4 ماه بیمارانی که مکمل واقعی مصرف کردند نسبت به بیمارانی که دارونما استفاده کردند به طور قابل توجهی بهبود یافتند.

برای جامعه علمی این درمان یک گام مهم است و این روش باعث می‌شود مولکول‌های اکسید کننده، پروتئین‌های عضله که موجب میوپاتی می‌شود را تخریب کنند. 

منبع: مجله   scientifique Free Radical Biology & Medicine 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها