امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11620
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تسوج، حجت‌الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی و مذهبی ولی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تسوج، حجت‌الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی و مذهبی ولی امر(عج) تسوج ضمن تجلیل از واقفان با اشاره به نامگذاری امسال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار کرد: برای عمران و آبادانی و توسعه زیرساخت‌های موقوفات همکاری و همدلی مردم خیر و دلسوزان عرصه دین و فرهنگ ضروری است.

وی افزود: توجه به مباحث فرهنگی و قرآنی از اقدامات ارزنده دولت نهم و دهم بوده و این نگاه مثبت به امر فرهنگی نشان از عمق توجه دولت به تعلیم قرآن و احکام اهل بیت در تمام نقاط استان  است.

حسینی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی پیشینه فرهنگی و مذهبی زیادی در زمینه پذیرش دین علوی و سابقه تمدنی در حوزه معارف دینی و شیعی دارد، بیان داشت: دشمن هتک حرمت به قرآن و اسلام را در دستور کار خود قرار داده و با ترفندهای رسانه‌ای و صرف بودجه‌های کلان درصدد تضعیف و نابودی اسلام است.

وی همچنین در مورد موضوع وقف گفت: در استان حدود 13000 رقبه وجود دارد که عرصه آنها وقف بوده و گاهی عرصه و عیان با هم وقف است.

حسینی با اشاره به ظرفیت‌های خوب فرهنگی و مذهبی در بخش تسوج اذعان داشت: یکی از مولفه‌های رشد فرهنگی برخورداری از بعضی از سازه‌های علمی و فرهنگی است که این مجتمع نیز این شرایط را فراهم خواهد کرد و ما نیز به چنین برنامه‌های فرهنگی نگاه ویژه خواهیم داشت.

در این مراسم از خانم‌ «جوان گو» خّیر شهر تسوج که این مجتمع توسط  وی احداث خواهد شد تقدیر شد.

انتهای پیام/60002‌/ش‌20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها