امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116200
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، کامران باقری لنکرانی در نشست تدوین نقشه راه سلامت و برگزاری سمینار بین‌المللی نقشه راه سلامت گفت: هدف‌مان از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، کامران باقری لنکرانی در نشست تدوین نقشه راه سلامت و برگزاری سمینار بین‌المللی نقشه راه سلامت گفت: هدف‌مان از اجرای این همایش اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر است تا به نتیجه برسند.

وی افزود: برای اجرای این سیاست‌ها چند گلوگاه وجود دارد که اگر به خوبی شناسایی شوند می‌توانیم الزامات، منابع و نظارت را به خوبی اجرا کنیم.

وی ادامه داد: یکی از گلوگاه‌های مهم اصل پایش و ارزیابی است که به نظر می‌رسد سازوکار مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وزیر اسبق بهداشت گفت: برگزاری چنین نشستی از 6 ماه پیش طراحی شد و محورها و مباحث آن مطرح شده است و برگزاری سمینار بین‌المللی به گفتمان‌سازی کمک می‌کند و اینکه برخی از مطالبی که تاکنون روشن نشده برای اجرا آماده شود.

باقری لنکرانی محور نقشه راه سلامت را سیاست‌های کلی سلامت دانست و گفت: بحث ساختار بسیار مهم است و جایگاه برنامه‌ریزی در وزارت بهداشت به این موضوع برمی‌‌گردد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سلامت تصریح کرد: در چارچوب ارزشیابی بحث کیفیت نیز اهمیت دارد و موضوع سلامت روان از محورهای دیگر مورد نظر است چرا که در بیماران سرپایی 70 درصد از آنها متأثر از سلامت روان هستند ما نمی‌گوییم 70 درصد بیماران مبتلا به بیماری‌های روان هستند بلکه شکایت آنها مرتبط با این موضوع است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها