امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116205
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم برائت از مشرکین لحظاتی پیش با قرائت قطعنامه حج سال 93 به پایان رسید. متن این قطعنامه به این شرح است: اینک که ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم برائت از مشرکین لحظاتی پیش با قرائت قطعنامه حج سال 93 به پایان رسید.
متن این قطعنامه به این شرح است:

اینک که خداوند متعال توفیق حضور در مهبط وحی و سرزمین عشق و ایثار را به ما اعطا کرده است ما زائران با لبیک به ندای قرآن با قلبی سرشار از عشق به خدا و رسول گرامی اسلام و اهل سنت ‌آن حضرت (ع) و با تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب و اندیشه‌های احیاگر حج ابراهیمی در عصر حاضر و خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آمادگی خود را برای مقابله با تمامی مظاهر کفر، شرک و نفاق ابراز داشته و مواضع اصولی خویش را اعلام می‌کنیم.

1- ما زائران بیت‌الله‌الحرام با الهام از رهنمودهای حیات‌بخش قرآن و با پیروی از سیره ابراهیم خلیل‌الله (ع) و نبی مکرم اسلام و اهل بیت پاک آن حضرت مراتب تنفر و انزجار و برائت خود را از استکبار جهانی، مظاهر کفر، نفاق و شرک به ویژه آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب و کودک‌کش و هم‌پیمانان آنها را اعلام می‌داریم.

2- ما با تأکید بر مواضع حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری فلسطین را کشوری یکپارچه و متعلق به همه مردم این سرزمین دانسته و هر طرحی را که مستلزم مشروعیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حقوق فلسطینی‌ها و تجزیه فلسطین باشد مردود و مقاومت را حق مشروع فلسطین و تنها راه  آزادسازی سرزمین‌های اشغالی می‌دانیم.

3- ما ریشه مشکلات امروز جهان اسلام نظیر بحران‌آفرینی در لبنان و سوریه و بر هم زدن آرامش در خاورمیانه به منظور تضعیف جبهه مقاومت و حمایت از تروریسم و توطئه سازمان‌یافته برای دامن زدن به اسلام‌ستیزی و نقض مستمر حقوق بشر و تحقیر مسلمانان بی‌دفاع را نشانه نظامی‌گری غربی‌ها و خوی استکباری آنها دانسته و از مسلمانان جهان می‌خواهیم با حفظ اتحاد و انسجام اسلامی با عمل به مسئولیت‌های دینی و ایمانی خود زمینه تحقق وعده الهی را در تحقق فروپاشی نظام‌های سلطه در جهان فراهم سازند.
در بخش دیگری از این قطعنامه آمده است:

4- ما هر گونه تلاش برای ایجاد شکاف در صفوف مسلمانان و اهانت به نمادها و شخصیت‌های اسلام را محکوم نموده، عقلانیت، اعتدال و وحدت عملی را مهمترین نیاز اساسی جهان اسلام و مشارکت مؤثر در اداره جهان می‌دانیم.

5- اسلام ناب اسلام قرآنی و محمدی است، اسلام اشدا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها