امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116206
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 33
محسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با بیان اینکه امسال سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اظهار داشت: به دلیل ...

محسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با بیان اینکه امسال سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اظهار داشت: به دلیل پشت‌سر گذاشتن تابستان خیلی گرم هم‌اکنون سطح تراز آب دریاچه ارومیه به کمتر از 700 کیلومتر مربع رسیده است.

مدیر طرح حفاظت از تالاب‌های ایران افزود: البته انتظار می‌رود با ورود به فصل بارندگی شرایط بهتری را برای این دریاچه متصور باشیم.

وی با اشاره به اقدامات مختلفی که توسط ستاد احیای دریاچه ارومیه صورت گرفته است، ادامه داد: سازمان محیط زیست نیز در قالب پروژه کشاورزی پایدار و ایجاد مشارکت فعال‌تر میان جوامع محلی در جهت احیای دریاچه ارومیه گام برداشته است.

سلیمانی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آیا با چنین شرایطی احیای دریاچه ارومیه و اجرای برنامه‌ها برای احیای این دریاچه می‌تواند نتیجه‌‌بخش باشد، ادامه داد: در برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه 10 سال زمان به منظور حصول نتیجه در نظر گرفته شده است البته در 2 سال آینده فقط تثبیت شرایط مدنظر است.

مدیر طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با بیان اینکه تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه براساس برنامه ستاد احیا 1274.1 است ابراز داشت: هم‌اکنون سطح تراز این دریاچه به 1271 رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس می‌توان گفت در حالت خوش‌بینانه 15 درصد از سطح دریاچه ارومیه آب دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار