امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116209
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 14
حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش ...

حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «تعداد معاونان و مربیان پرورشی آموزش و پرورش در کشور چه تعدادی است؟»، اظهار داشت: تعداد 752 شهرستان و منطقه در کشور وجود دارد که در تمام آنها معاونان پرورشی و در درجات پایین‌تر مسئول امور تربیتی وجود دارد، اما عموماً معاون پرورشی در مناطق وجود دارد.

وی افزود: هم‌اکنون 18 هزار و 200 مشاور و 57 هزار معاون و مربی پرورشی رسمی در کشور داریم؛ مدارس از یک تعدادی دانش‌آموز به بالا معاون پرورشی دارند و از یک تعدادی کمتر مربی تربیتی دارند؛ یعنی تعداد دانش‌آموز به 250 نفر که می‌رسد معاون پرورشی دارد.

کفاش با بیان اینکه 5 هزار مربی قرآنی در آموزش و پرورش داریم، خاطرنشان کرد: بیش از نیمی از این مربیان قرآن یعنی حدود 3 هزار نفر آنها رسمی شده‌اند و الباقی قراردادکار معین دارند که پیمانی می‌شوند؛ در سازماندهی جدید این 5 هزار مربی قرآنی در مدارس قرآن و دارالقران‌ها فعالیت می‌کنند و اگر در این دو مورد نیاز نباشد به عنوان مربی پرورشی فعالیت می‌کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که «به ازای هر دانش‌آموز چند مربی یا معاون پرورشی در مدارس داریم؟»، گفت: باید حدود 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز را تقسیم بر 57 هزار مربی کنیم؛ اما بر اساس قانون تا 150 دانش‌آموز یک مربی تربیتی داریم و این تعداد به 250 دانش‌آموز که می‌رسد معاون پرورشی داریم.

به گزارش فارس، اگر 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز را تقسیم بر 57 هزار مربی و معاون پرورشی کنیم یعنی به ازای هر 215 دانش‌آموز یک مربی پرورشی در کشور وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها