امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11622
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان مهدی دهرویه پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: بر اساس کمیسیون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان مهدی دهرویه پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: بر اساس کمیسیون ساماندهی وزارت کشور طرح آمایش 9 اتباع خارجی از 18 خرداد در سراسر کشور آغاز می‎شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح آمایش اتباع خارجی با هدف ترغیب مشارکت اتباع برای زندگی قانونمند در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: وزارت کشور برای بهبود پناهندگان و برحسب آموزه‎های اسلامی برنامه‎های جدیدی در سال جدید اتخاذ کرده است.

اجرای طرح الکترونیکی آمایش اتباع خارجی برای نخستین بار در ایران

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی گلستان افزود: طرح آمایش 9 در راستای تکریم ارباب رجوع و با هدف کم کردن حجم مراجعات و صرفه‎جویی در وقت و زمان انجام می‎شود.

دهرویه با بیان اینکه اکثر اتباع خارجی تبعه افغانی هستند، ابراز داشت: اتباع افاغنه طی سالیان متمادی در کشور ما حضور پیدا کردند و به راحتی در کنار مردم ایران زندگی می‎کنند که در این مدت معضل امنیتی در کشور نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور برای نخستین‎بار به صورت نرم‎افزاری و تحت وب در کشور ایران انجام می‎شود، متذکر شد: طرح آمایش اتباع خارجی تا به حال به صورت الکترونیکی در هیچ جای دنیا انجام نشده است.

با کافی‎نت‎هایی که مبالغ بیشتری دریافت کنند برخورد می‎شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی گلستان با بیان اینکه پناهندگان با مراجعه به سایت WWW.SAMANDEHI.NOBAT.IR  باید نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند، اذعان کرد: مرحله نخست اجرای طرح شامل دریافت مدارک قبلی، و مشخصاتی که جزو اصلاحات طرح و تغییرات موردنیاز است خواهد بود.

دهرویه اضافه کرد: اتباع خارجی می‎توانند به کافی‎نت‎ها مراجعه و با پرداخت مبلغ 2 هزار و 700 تومان  نسبت به ثبت‎نام خود اقدام کنند، در این راستا هیچ کافی‎نت خاصی درنظر گرفته نشده ولی درصورت مشاهده سوءاستفاده در دریافت مبالغ بیشتر شدیدا برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ستاد کنترل برای نظارت بر اجرای طرح و دفاتر وکالت پیش‎بینی شده است، خاطرنشان کرد: اتباع خارجی درصورت هرگونه سوال می‎توانند با شمار تلفن‎های 2340965 و 2340975 ارتباط برقرار کنند.

اتباع خارجی در انتخاب دفتر وکالت مختار نیستند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی گلستان با بیان اینکه دفاتر وکالت در دو شهرستان گرگان و گنبدکاووس برای اتباع خارجی درنظر گرفته شده است، ابراز داشت: دو دفتر وکالت در گرگان و یک دفتر وکالت نیز در گنبدکاووس پیش‎بینی شده و اتباع خارجی در انتخاب دفتر وکالت مختار نیستند بلکه از طریق سایت این کار انجام می‎شود.

دهرویه گفت: اتباع خارجی از شش خرداد سال جاری می‎توانند نسبت به نوبت‎گیری اقدام کنند و تا 20 تیر این مهلت پایان خواهد یافت که قابل تمدید نخواهد بود.
انتهای پیام/83001/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها