امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116221
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 134
شهیندخت مولا‌وردی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌ گفت:‌ معاون امور زنان ریاست جمهوری برنامه‌‌ای را در خصوص قانون ...

شهیندخت مولا‌وردی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌ گفت:‌ معاون امور زنان ریاست جمهوری برنامه‌‌ای را در خصوص قانون تسهیل ازدواج جوانان در دستور کار خود قرار داده که هم‌اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم تا موانع اجرای آن مشخص و راهکارهای لازم برای اجرای آن تعیین کنیم.

وی افزود: هم‌اکنون دختران زیادی در جامعه ما هستند که هنوز ازدواج نکرده‌اند و از آنان تحت عنوان خودسرپرست یاد می‌شود.

وی ادامه داد: این موضوع نیازمند شناخت دقیق مسئله است اما در پروژه خانواده سالم سعی کرده‌‌ایم نیازها و اقتضائات این گروه را در نظر بگیریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد:‌ در گذشته وقتی صحبت از زنان سرپرست خانوار می‌شد ذهن‌مان به سمت زنان مطلقه و بیوه هدایت می‌شد اما هم‌اکنون دخترانی که ازدواج نکرده‌اند نیز در این گروه جای گرفته‌اند.

مولاوردی در خصوص ممنوعیت استخدام دختران مجرد در هیئت علمی دانشگاه‌ها گفت: هنوز این قانون در صحن علنی تصویب نشده است و تنها یک پیشنهاد است و تا به قانون تبدیل شود فرایند طولانی در پیش دارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان در ارائه اینگونه نظرات به آثار اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن نیز توجه داشته باشند و همه جانبه آن را مورد بررسی قرار دهند و امیدوار هستیم این طرح در مرحله نهایی به واقعیت‌های جامعه نزدیک شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار