امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116227
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز ۲ مرداد امسال فردی با مراجعه به کلانتری 103 گاندی به مأموران اعلام کرد که خودرو 206 وی توسط یکی از دوستانش و در ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز ۲ مرداد امسال فردی با مراجعه به کلانتری 103 گاندی به مأموران اعلام کرد که خودرو 206 وی توسط یکی از دوستانش و در حالیکه او در حال استراحت بوده بهمراه مقادیری وجه نقد، طلا و جواهرات و کارت عابر بانک به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 3 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در روز ۱ مرداد، دوستم آقای "امیر . ر" معروف به پژمان که دوست 10 ساله بنده است، به خانه من آمد؛ آن شب پژمان میهمان بنده بود و من در ساعت ۲۴ خوابیدم اما وقتی صبح از خواب بیدار شدم، متوجه شدم که پژمان نیست.

بعد از ده دقیقه متوجه شدم که سوئیچ ماشین 206 نیست! کمی بیشتر که وسایل خود را وارسی کردم، فهمیدم که کلیه مدارک شناسایی خودرو بهمراه دو حلقه انگشتر برلیان و کارت عابر بانک (بهمراه رمز) نیز سرقت شده است.

ساعت 02:00 بامداد از بانک برای من پیامک آمده بود و وقتی آنها را خواندم متوجه شدم که شب گذشته و در حالیکه من خواب بودم ، از حساب عابربانک پول برداشت شده است.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی با شناسایی محل برداشت از حساب مالباخته به یکی از شعبات بانکی مراجعه و با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته موفق به شناسایی تصویر پژمان شدند.
 بلافاصله کارآگاهان ضمن انجام هماهنگی های قضایی و و با راهنمایی مالباخته به محل سکونت پژمان در منطقه بلوار فردوس مراجعه کرده اما در تحقیقات بعدی اطلاع پیدا کردند که پژمان بهمراه همسرش بنام ناهید از این محل متواری شده است.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از محل سکونت پژمان و همسرش اطلاع پیدا کردند که با شکایت تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان با موضوع صدور چک های بلامحل ، پرونده جداگانه دیگری برای پژمان و همسرش در شعبه 1010 مجتمع قضایی ولی عصر در حال رسیدگی است و همسر پژمان ( ناهید ) به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار دارد.

با صدور دستور توقیف خودرو سرقت شده در سیستم جامع پلیس، خودرو 206 در روز ۱ شهریور در منطقه شهرزیبا کشف و کارآگاهان در تحقیقات بعدی متوجه شدند که پژمان در پوشش همسرش اقدام به فروش خودرو از طریق آگهی فروش خودرو کرده است.

خریدار خودرو پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی روزنامه، اقدام به خرید یک دستگاه خودرو 206 از یک خانم جوان کردم ؛ در زمان تحویل خودرو، به مقابل یک مجتمع مسکونی در منطقه شهرزیبا مراجعه و پس از توافق بر سر قیمت، مبلغ 30 میلیون تومان را به صورت نقدی پرداخت کردم؛ قرار شد مابقی پول 206 را پس از انتقال سند و در محضرخانه پرداخت نمایم اما پس از آن دیگر مالک خودرو پاسخگوی تماس های بنده نبود.

با شناسایی مجتمع مسکونی یاد شده از سوی خریدار 206 واقع در شهرزیبا – بلوار تعاون ، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات بعدی اطمینان پیدا کردند که پژمان و همسرش در این مجتمع سکونت ندارند.

یکی از اهالی مجتمع که موفق به شناسایی تصویر "ناهید" شده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش این خانم را با ظاهری آراسته در داخل مجتمع مشاهده کردم که خود را از بستگان همسایه طبقه بالا معرفی می کرد؛ این خانم به در واحد ما آمد و درخواست مقداری آب کرد و من نیز به تصور اینکه ایشان واقعا از بستگان همسایه طبقه بالای مجتمع است، یک سینی آب به ایشان دادم و او نیز پس از چند دقیقه سینی آب را بازپس آورده و بسیار مؤدبانه از من تشکر و خداحافظی کرد.

خریدار خودرو نیز با تأیید اظهارات این خانم به کارآگاهان گفت: روزی که برای خرید خودرو به در مجتمع آمده بودم، از فروشنده ماشین درخواست یک لیوان آب کردم و او نیز پس از رفتن به داخل مجتمع، مجددا با یک سینی پارچ آب، به مقابل درب مجتمع آمد؛ آن زمان دیگر اطمینان داشتم که این مجتمع، محل سکونت فروشنده ماشین است و با این اطمینان مبلغ 30 میلیون تومان را به صورت نقد پرداخت کردم. 

همزمان با ادامه رسیدگی به پرونده سرقت خودرو و فروش آن از طریق روزنامه و شناسایی تعداد دیگری از شکات در خصوص ارائه چک های بلامحل از سوی متهمین پرونده، کارآگاهان در تحقیقات خود موفق به شناسایی یکی از مالباختگان در شمال کشور شدند که بنا بر اظهارات این شخص، پژمان و همسرش - پس از متواری شدن از تهران - با چک های بلامحل اقدام به خرید یک دستگاه خودرو پراید از وی کرده بودند.

با صدور دستور توقیف خودرو و دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ، از طریق فرماندهی انتظامی بندرعباس به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع داده شد که این خودرو بهمراه دو سرنشین آقا و خانم داخل آن توسط گشت انتظامی این شهرستان دستگیر شده است؛ بلافاصله کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به بندرعباس اعزام و هر دو متهم به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه صفدر جانپرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با شناسایی متهمان از سوی شکات پرونده، قرار قانونی برای هر دو متهم صادر و متهمان جهت تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

همچنین با اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به سرقت از منزل شاکی اصلی پرونده ، محل فروش دو انگشتر برلیان در مرکز تهران شناسایی و این حلقه انگشتر به ارزش تقریبی 15 میلیون تومان کشف و به مالباخته بازپس داده شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها