امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116235
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، دادگاه پاکستان امروز اعلام کرد، برای پیگیری پرونده علیه نخست‌وزیر لازم است ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، دادگاه پاکستان امروز اعلام کرد، برای پیگیری پرونده علیه نخست‌وزیر لازم است راحیل‌شریف فرمانده ارتش به عنوان شاهد اظهارات شاکیان را تأیید کند تا دیوان عالی کشور بتواند نتیجه نهایی را صادر نماید.

«اسحاق‌خاکوانی» از اعضای حزب تحریک انصاف، «چوهدری شجاعت حسین» رهبر حزب مسلم لیگ شاخه قائد اعظم و «گوهر‌نواز سندهو» وکیل حزب تحریک انصاف و تمام شاکیان با تشکیل پرونده علیه نواز‌شریف نخست وزیر پاکستان از دادگاه تقاضا کردند حکم عدم صلاحیت نواز شریف برای به عهده گرفتن پست نخست‌وزیر را صادر کند.

شاکیان عنوان می‌کنند، چون نخست وزیر در 29 آگوست به اعضای مجلس دروغ گفت و بیان کرد که دولت از ارتش تقاضای میانجیگری نکرده است، صلاحیت نخست‌وزیر بودن را ندارد.

قاضی دوست محمد که به همراه قضات دیگر بررسی پرونده شکایت علیه نخست‌وزیر را به عهده دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه خود نخست‌ وزیر در این پرونده متهم است، تنها فرمانده ارتش می‌تواند با شهادت خود تکلیف این پرونده را مشخص کند.

گوهر نواز سندهو وکیل شاکیان بیان کرد: با توجه به اینکه در همان زمان، سخنگوی ارتش موضوع درخواست دولت برای میانجیگری نظامیان را تأیید کرد، نیازی به تأیید مجدد این موضوع توسط فرمانده ارتش نیست.

قاضی دوست محمد دعوای سندهو را نپذیرفت و گفت با توجه به اینکه اعضای پارلمان از نخست‌وزیر حمایت می‌کنند، و وی را دروغگو نمی‌دانند باید فرمانده ارتش همه چیز را تأیید کند.

وی افزود: اگر عدم صلاحیت نخست‌وزیر با اثبات دروغ وی ثابت شود، تکلیف اعضای مجلس ملی و مجلس سنا که صلاحیت وی را تأیید کرده‌اند چه می‌شود.

گوهر‌ نواز سندهو بیان کرد: طبق قانون اعضای پارلمان نباید دروغ بگویند بنابراین نخست وزیر بر اساس قانون کشور، قرآن و سنت محکوم است.

دادگاه ادامه دادرسی در زمینه عدم صلاحیت نخست‌وزیر را به 16 اکتبر موکول کرد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها