امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116236
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شماری از کارشناسان و مقامات اسرائیلی در ارزیابی خود از وضعیت امنیتی رژیم اسرائیل بخصوص ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شماری از کارشناسان و مقامات اسرائیلی در ارزیابی خود از وضعیت امنیتی رژیم اسرائیل بخصوص پس از روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، اعلام کردند که السیسی گنج جدید این رژیم است.

«اورایم کام» معاون مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که پیشتر در اطلاعات این رژیم نیز منصبی داشته است از جمله این مقامات است که در اظهاراتی به رابطه اسرائیل با مصر و اردن و عربستان پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری «رای الیوم»، کام گفت: ریاست «عبدالفتاح السیسی» در مصر برای اسرائیل بی نهایت خوب است و حکومت او بسیار بهتر از اخوان المسلمینی است که به اسرائیل به چشم دشمن نگاه می‌کرد. وی افزود: السیسی نیز به صلح همانطوری می‌نگرد که اسرائیل به آن نگاه می‌کند .

کام در ادامه گفت: با توجه به عملکرد سابق السیسی در وزارت دفاع و اطلاعات مصر، وی دارای ویژگی‌های خوبی برای هماهنگی امنیتی با اسرائیل است؛ همانگونه که السیسی ابراز علاقه کرده بتواند ضمیمه نظامی توفقنامه صلح را با رسیدن به تفاهم با اسرائیل اصلاح کند و این امر از خلال تقویت تسلط مصر در صحرای سینا ممکن خواهد شد.

وی درادامه مدعی شد که السیسی نیز به حماس به عنوان یک گروه تروریستی نگاه می‌کند و این امر عملیات قاچاق اسلحه از صحرای سینا به نوار غزه را مشکل می‌سازد و به همکاری امنیتی با اسرائیل بسیار کمک می‌کند.

«دانی ایالون» معاون وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی، «نیتسان نورئیل» رئیس هیئت مبارزه با  تروریسم این رژیم و نیز «طال اشنایدر» تحلیلگر بارز اسرائیلی نیز با شرکت در یک برنامه تلویزونی در کانال «آی.24» اسرائیل به اجماع اعلام کردند که السیسی گنج جدید اسرائیل و متحد بارز آنها در جهان عرب است.

همچنین هر سه نفر اعلام کردند که تنها راه‌حل فعلی، خلع سلاح حماس است و ابراز امیدواری کردند رئیس‌جمهور مصر با ادامه سخت‌گیری‌های خود اجازه ورود موشک و سلاح به غزه را ندهد.

ایالون روی کار آمدن السیسی را فرصت بسیار خوبی برای نابودی زرادخانه موشکی حماس و زیرساخت‌های آن اعلام کرد و تا کید کرد که اسرائیل به همکاری با السیسی و پادشاه اردن و عربستان سعودی متعهد است.

در همین راستا «عاموس هرئیل» تحلیلگر روزنامه «هاآرتص» گفت که مصر و اسرائیل فقط در زمینه تاکتیکی با هم همکاری ندارند بلکه منافع استراتژیک دو طرف ایجاب می‌کند همکاری‌ها بالاتر از این حدود باشد.

تحلیلگر نظامی امنیتی روزنامه هاآرتص افزود: از زمانی که السیسی حکومت مصر را در دست گرفته امنیت اسرائیل در مرزهای جنوبی و غربی آن بسیار بهتر شده است.

السیسی تقریبا یک سال پس از سرنگونی دولت محمد مرسی اولین رئیس جمهور پس از دوره حکومت سی ساله حسنی مبارک، و در نتیجه انتخاباتی که در روزهای 6 و 7 و 8 خرداد ماه برگزار شد، به قدرت رسید.

ارتشبد «عبدالفتاح سعید حسین خلیل السیسی زاده سال 1954 و تحصیلکرده انگلیس و آموزش‌دیده تحت تیم‌های ویژه اطلاعاتی در آمریکاست. وی آگوست سال 2012 یعنی یک سال و نیم پس از سقوط حسنی مبارک، وزیر دفاع مصر شد و پس از سرنگونی دولت مرسی، در 7 فروردین 1393، نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر (2014) شد.

السیسی که بشدت با جماعت اخوان المسلمین مخالف است و نیروهای متمایل به آن مانند حماس را مورد هدف خود قرار داده است، از زمان روی کار آمدن در وزارت دفاع، صدها تونل حماس و گروه‌های مقاومت در مرز رفح (مرز غزه و مصر) را تخریب کرده است. او در 16 اردیبهشت 1393 اعلام کرد که اگر او برنده انتخابات شود گروه اخوان المسلمین دیگر وجود خارجی نخواهد داشت. به همین دلیل بسیاری‌ها، اعمال فشار مصر بر حماس در جریان جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه را ناشی از سیاست ضد اخوانی السیسی علیه حماس دانستند.

السیسی پس از اعلام نامزدی، مورد حمایت حسنی مبارک، رئیس جمهور اسبق مصر و احمد شفیق آخرین نخست‌وزیر مبارک و بعدا رقیب محمد مرسی و نفر دوم انتخابات پیشین ریاست جمهوری مصر، قرار گرفت.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها