امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116237
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «عرب 48»، «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین چهارشنبه (دیروز) اعلام ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «عرب 48»، «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که پس از مشورت‌های انجام شده با دولت‌های عربی قرار شد پیش‌نویس طرح تشکیل دولت مستقل فلسطین و پایان اشغال آن به شورای امنیت تقدیم شود.

المالکی افزود: اردن به عنوان نماینده دولت‌های عربی پیش‌نویس طرح مذکور را در خلال 3 هفته آینده به شورای امنیت می‌برد. وی در ادامه گفت پس از گفت‌وگوها پیرامون طرح مشخص می‌شود که 9 رای لازمه را به دست خواهد آورد یا نه.

المالکی تصریح کرد که هر دولتی که به نفع این طرح رای ندهد به معنای آن است که با طرح آشتی «دو دولت» موافق نیست و طرح یاد شده ضد هیچ طرفی نیست بلکه پس از بسته شدن تمام راه‌ها در مقابل پروژه دو دولت و تهدید وجود فلسطینی به دلیل افزایش چشمگیر شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی ارائه شده است.

وی در پایان گفت: ما خواهان تعیین تاریخ نهایی برای پایان اشغالگری اسرائیلی در سرزمین فلسطین هستیم.

در همین راستا «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان نیز در سخنرانی روز چهارشنبه خود خواهان تشکیل دولت مستقل فلسطینی با مرزهای 67 شد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها