امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116240
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «کرستن جکویسن» معاون فرماندهی آیساف در افغانستان در نشستی خبری در کابل گفت: سال 2015 در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «کرستن جکویسن» معاون فرماندهی آیساف در افغانستان در نشستی خبری در کابل گفت: سال 2015 در این کشور یک سال جنگی است و حملات مخالفان مسلح افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی با وجود این که سال 2015 را سال جنگی در افغانستان خواند؛ اما تصریح کرد، نیروهای افغانستان توانایی مقابله با افراطگرایان را دارد.

این اظهارات در حالی مطرح می‎شود که 2 روز قبل، پیمان امنیتی و دفاعی کابل‏-واشنگتن و کابل‏- ناتو میان نمایندگان افغانستان و آمریکا و ناتو در کابل امضا شد.

براساس این توافق‎نامه، با آغاز سال 2015 میلادی ماموریت جنگی نیروهای خارجی در افغانستان به نقش آموزشی و مشورت دهی به نیروهای افغانستان تغییر می‎کند.

به گفته این مقام آیساف، نیروهای بین‌المللی در افغانستان از 30 هزار به 12 هزار در سال 2015 کاهش خواهد یافت و تأکید کرد که همین مقدار از نیروهای آیساف و نیروهای امنیتی افغانستان اجازه نخواهند داد تا بار دیگر این کشور به پناهگاه القاعده مبدل گردد.

وی همچنین تأکید کرد، روند انتقال مسئولیت‎های امنیتی تا آخر سال 2014 میلادی به پایان می‌رسد و تأسیسات را که نیروهای خارجی از آن استفاده می‎کردند در اختیار نیروهای امنیتی افغانستان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها