امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116243
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حیدر العبادی» نخست وزیر جدید عراق در اولین سفر خارجی اش و به منظور دیدار و گفت‌وگو ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حیدر العبادی» نخست وزیر جدید عراق در اولین سفر خارجی اش و به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورمان در خصوص مسائل دوجانبه و نیز تحولات منطقه در آینده نزدیک به ایران سفر خواهد کرد.

منابع آگاه عراقی در گفت وگو با خبرنگار فارس ضمن تأیید خبر سفر حیدر العبادی به تهران و با بیان اینکه این سفر در آینده نزدیک انجام خواهد شد، عنوان کردند که زمان دقیق این سفر هنوز مشخص نشده است.

سفر نخست وزیر عراق به کشورمان با توجه به همسایگی این کشور و نیز اقدامات اخیر گروهک تروریستی داعش در بخش های مختلف عراق و نیز انفتاح سیاسی این کشور طی مدت اخیر که منجر به انتخاب رئیس مجلس، رئیس جمهور و نخست وزیر شد از اهمیت خاصی برخوردار است.

با روی کار آمدن نخست وزیر جدید و کنار رفتن نوری مالکی برخی محافل و رسانه‌های غربی تلاش کردند با ادعای تفاوت نگاه نوری مالکی و حیدر العبادی در خصوص رابطه با جمهوری اسلامی ایران، نوعی فاصله بین دو کشور در دوره کنونی را القا کنند که این سفر در این چارچوب قابل توجه است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دومین سفرش بعد از تصدی سمت وزارت خارجه و بعد از اینکه حیدر العبادی مسئول تشکیل کابینه در عراق شد، سفری سه روزه به عراق، سلیمانیه و اربیل داشت و با مقامات عراقی از جمله نخست وزیر جدید در خصوص راه های گسترش مناسبات و تحولات منطقه ای و بین المللی به رایزنی پرداخت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها