امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116244
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا قتل «روبرت سررا» نماینده حزب سوسیالیست متحد و همسرش را ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا قتل «روبرت سررا» نماینده حزب سوسیالیست متحد و همسرش را حمله‌ای خائنانه، از پیش برنامه‌ریزی و حساب شده توصیف کرد که تنها با هدف بی‌ثبات‌سازی دولت صورت گرفته است.

خبرگزاری «کورئو دل اورینوکو» در این خصوص نوشت: «مادورو» تصریح کرد که باید مشخص شود فراتر از اینکه این قتل به علت نفرت، انتقام، گرفتن مدیریت و ارسال پیام نفرت و مرگ صورت گرفته باید از خود سوال کرد که چه هدف بزرگی در پس قتل این جوان قرار داشته است.

رئیس جمهور ونزوئلا اطمینان داد که یک باند تروریستی مسئول این 2 قتل می‌باشد و همچنین اذعان داشت که تحقیقات برای مشخص شدن عاملین حادثه در حال پیگیری و انجام است.

علاوه بر این، وی تروریست‌های وابسته به اپوزیسیون و حزب راست افراطی ونزوئلا و گروه‌های شبه‌نظامی کلمبیایی را به داشتن نقشه‌هایی در راستای گسترش خشونت در ونزوئلا محکوم کرد.

«ارنستو سامپر» رئیس اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی (اوناسور) و رئیس جمهور سابق کلمبیا (بین سال‌های 1994 تا 1998) اظهار کرد که قتل «سررا» نشانه‌ای نگران‌کننده از نفوذ جنبش‌های شبه‌نظامی کلمبیایی در ونزوئلا می‌باشد.

«دیوسدادو کابیو» رئیس مجلس ملی ونزوئلا نیز خاطرنشان کرد که این نماینده حزب سوسیالیست متحد یک شهید به حساب می‌آید؛ وی در ادامه افزود با جدیت عملیات یافتن عاملین این قتل را پیگیری می‌کنند و قانون با آن‌ها به شدت برخورد خواهد کرد.

«میگل رودریگز توررس» وزیر کشور ونزوئلا قتل «سررا» و همسرش را  قتل عمد و جنایتی ترسناک توصیف کرد.

«روبرت سررا» نماینده حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا و همسرش «ماریا اِرره‌را» شب چهارشنبه در خانه خود در «کاراکاس» پایتخت ونزوئلا به قتل رسیدند.

به گزارش فارس، «روبرت سررا» وکیل 27 ساله ونزوئلایی فارغ التحصیل دانشگاه کاتولیک «آندرس بلو» بود که کارشناسی ارشد خود را نیز در رشته جرم‌شناسی کسب کرده بود.

وی از جوان‌ترین اعضای حزب متحد سوسیالیست ونزوئلا به شمار می‌رفت.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها