امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116265
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 13
«عبدالله الدهمشی»، سیاستمدار و پژوهشگر دایره سیاسی مرکز مطالعات و تحقیقات یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا گفت:

«عبدالله الدهمشی»، سیاستمدار و پژوهشگر دایره سیاسی مرکز مطالعات و تحقیقات یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا گفت: سازمان ملل از زمان تاسیس پس از جنگ جهانی دوم تاکنون، در دایره نفوذ و محاسبات کشورهای قدرتمند بوده و دلیل این مدعا حق وتویی است که در دست 5 کشور قدرتمند قرار دارد و سازمان ملل را از انجام هرگونه اقدامی برخلاف منافع آنها باز می‌دارد.

الدهمشی افزود: کسانی‌که عملکرد سازمان ملل را دنبال می‌کنند، نمی‌توانند نقش مثبت این سازمان را در عرصه بین المللی و قضایای بزرگ انکار کنند، اما در عین حال نیز تاکید می‌کنند که این سازمان از ایفای نقش مستقل بین المللی به ویژه در دوره جنگ سرد و دوره پس از آن ناتوان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: نگاهی به روند تحولات عرصه بین المللی آشکار می‌سازد که این تحولات روندی داشته‌اند که به سود کشورهای قدرتمند و قطب‌های حاکم بر جهان باشد و این تاکید می‌کند که این کشورها حاکم بر عرصه بین المللی هستند و سازمان ملل ناتوان از مقابله با خواست و اراده آنهاست و بهترین مثال در این عرصه عدم اجرا و تطبیق معاهدات و قراردادها و قطعنامه‌های سازمان ملل بر رژیمی همچون رژیم صهیونیستی است.

به همین منظور این پژوهشگر یمنی تاکید می‌کند که این عوامل در کنار یکدیگر موجب شده تا سازمان ملل از وظایف خود و برقراری دموکراسی در این سازمان و میان اعضای آن به صورت مساوات باز بماند.

الدهمشی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که باید سازمان از صرف باشگاه قدرتمندان به سازمانی تجسم بخش عدالت و مساوات تبدیل شود تا بتواند، قطعنامه‌های خود را بدون تبعیض و به مساوات بر همه کشورها به اجرا بگذارد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها