امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116267
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاضی یک دادگاه فدرال روز جمعه حکم به انتشار عمومی ویدئویی داد که نشان می‌دهد مأموران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاضی یک دادگاه فدرال روز جمعه حکم به انتشار عمومی ویدئویی داد که نشان می‌دهد مأموران آمریکایی یک بازداشتی در زندان گوانتانامو راکه دست به اعتصاب غذا زده بود، از سلول بیرون آورده و به اجبار به وی غذا خورانده‌اند.

وکیل «ابو وائل ذیاب» این رفتار مأموران را نمونه‌ای از آزار و اذیب زندانیان اعلام کرده و خواستار رسیدگی دادگاه به این موضوع شده بود. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که بسیاری از رسانه‌ها روز 20 ژوئن از دادگاه خواسته بودند تا اجازه انتشار عمومی ویدئوها را صادر کند.

«گلادیس کسلر» قاضی منطقه‌ای به رسانه‌ها اجازه دسترسی به ویدئوها را داده، اما فعلا اعلام کرده است که ویدئوها تا زمانی که برخی از اطلاعات ویدئوها حذف نشده، امکان دسترسی عملی به آن‌ها وجود ندارد. از جمله اطلاعاتی که باید حذف شود، هویت تمامی افراد حاضر در فیلم به جز زندانی است. همچنین قرار است صورت افراد تار شده و صدای آن‌ها تغییر داده شود.

«جان ایسنبرگ» وکیل ذیاب در مورد تصمیم دادگاه گفته است: «از این تصمیم واقعا خوشحالیم، چراکه این امکان را به مردم آمریکا می‌دهد تا با چشمان خودشان ببینند که بر سر افرادی که به صورت مسالمت‌آمیز دست به اعتصاب غذا زده‌اند، چه می‌آورند.»

وی افزود: «معتقدیم تنها در صورتی که حقایق روشن شود، این اقدامات وحشتناک را می‌توان متوقف کرد.»

دولت «باراک اوباما» روز پنج‌شنبه خواستار توقف رسیدگی به این پرونده شده بود، اما قاضی با این درخواست مخالفت کرد.
انتهای پیام/ق
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها