امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116271
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،ناصر باکیده جانشین دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در آستانه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،ناصر باکیده جانشین دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در آستانه برگزاری این جشنواره درباره این دوره از جشنواره کودک گفت: به اعتقاد مسئولان جشنواره، این رویداد فرهنگی سینمایی در هر دوره باید جهت رشد و اعتلا قدم بردارد که در این راستا دو نکته اساسی را پیش رو داریم؛ ابتدا ارزیابی و آسیب شناسی جشنواره و نکته دوم تقویت نقاط قوت جشنواره و ما امسال تلاش کرده‌ایم تا در این راستا حرکت کنیم.

باکیده گفت: رصد و ارزیابی فیلم‌هایی که مرتبط با کودکان و نوجوانان است یکی از مهمترین کارهای جشنواره قلمداد می‌شود. در این دوره به همت دوستان سعی کردیم در بخش ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف از جمله سینمایی، ویدئویی، کوتاه و انیمیشن رصد و ارزیابی آثار به درستی انجام و نقاط قوت جشنواره به درستی تقویت شود تا شاهد جشنواره‌ای در خور کودکان و نوجوانان این سرزمین باشیم.

وی ادامه داد: امسال در بخش بین‌الملل با تقاضای بیش از ۷۴ کشور از اقصی نقاط دنیا مواجه شدیم. ۶۴ کشور فیلم‌هایشان را به جشنواره ارسال کردند و هیئت انتخاب متناسب با معیارهایی که در نظر داشت (از جمله فرم، محتوا و ساختار) آثار منتخب را  برای حضور در جشنواره انتخاب کرد و ۴۲ اثر انتخاب شد. در بخش‌های سینمایی، پویانمایی، فیلم‌های بلند و کوتاه سه فیلم ایرانی با فیلم‌های بین‌المللی رقابت می‌کنند و در مجموع ۱۲ عنوان فیلم ایرانی با فیلم‌های خارجی رقابت خواهد داشت که همین امر باعث می‌شود فیلمسازان ایرانی در بخش‌های مختلف آثار خود را با آثار بین‌المللی محک بزنند.

تعدد فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران

ناصر باکیده با اشاره به ویژگی مهم این دوره از جشنواره، عنوان کرد: به اعتقاد من یک جریان در روند تولید آثار سینمایی طی مدت کمتر از یک سال ایجاد شد و باعث شد در این دوره ما شاهد تعدد فیلم‌ها در بخش سینمای ایران باشیم  و از میان ۲۳ عنوان فیلم بلند سینمایی، طبق مقررات جشنواره ۱۳ عنوان توسط هیئت انتخاب به لحاظ کیفی برای حضور در بخش مسابقه انتخاب شد و امیدواریم به لحاظ کیفی شاهد آثار خوبی در این دوره از جشنواره باشیم.

کودکان  از ۴ مهر به استقبال جشنواره رفتند

جانشین دبیر جشنواره در ادامه به برنامه‌های جنبی و تاکید بر توجه جامعه کودکان و نوجوانان به برگزاری جشنواره کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: امسال بخشی از برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شد تا جمعیت هدف (کودکان و نوجوانان) قبل از برگزاری جشنواره به استقبال جشنواره کودک  و نوجوان بروند و به همین منظور از ۴مهرماه به استقبال جشنواره رفتند با برگزاری برنامه‌های متنوع  و در عین حال آموزشی و تفریحی تلاش شد تا توجه جامعه کودک و نوجوان به جشنواره معطوف شود و انگیزه ای برای رفتن به سالن های سینما و دیدن فیلم ها در اصفهان و شهرهای دیگر شکل بگیرد.

ایجاد فرصت در همه نقاط ایران

باکیده در خاتمه تاکید کرد: با توجه به نگاه جامعی که در جشنواره دنبال می‌شود، تلاش کردیم تا ایجاد فرصت در اقصی نقاط کشور صورت گیرد که این راهکار در پیوند مخاطب با سینما کارساز خواهد بود. با این رویکرد، در این دوره از جشنواره با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره در  ۲۰  استان همزمان برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها