امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116273
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 24
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان دشتی، سیده زهرا حسینی پنجشنبه شب در مراسم یادواره شهدای شهرخورموج و 5 شهید گمنام شهرستان ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان دشتی، سیده زهرا حسینی پنجشنبه شب در مراسم یادواره شهدای شهرخورموج و 5 شهید گمنام شهرستان دشتی اظهار کرد: شهدا با نثارجان خود خم شدند تا امروز ما راست قامت باقی بمانیم.

نوسینده کتاب دا گفت: ارتش بعث وارد خرمشهر که شد بر در و دیوارها نوشتند آمده‌ایم که بمانیم.

وی ادامه داد: نخستین نشانه ارتش بعث شهر خرمشهر بود منتهی بعثی‌ها از یک مسئله مهم غافل بودند و آنهم مقاومت مردمی بود، مردمی که به برکت وجود حضرت امام (ره) و تحت رهبری ایشان بعد از سال‌ها مبارزه توانسته بودند از زیر یوغ استبداد خارج شوند و درحال بازسازی خرابه‌های کشور بودند.

روایت‌گر جبهه‌های جنوب افزود: دشمن شماره یک ما امریکای جنایتکار و ایادیش نتوانستند تحمل این ملت که مستقل شده بودند را ببینند به همین خاطر صدام دیوانه را تجهیز و تشویق کردند که به نظام نوپای ما حمله کند.

حسینی خاطرنشان کرد: هدف استکبار این بود تا از این طریق بتواند این نظام را درهم شکند اما از یک مسئله مهم و اساسی غافل بودند و آنهم مقاومت مردمی بود مردمی که بهنام 13 ساله‌اش با جسته‌ای بسیار کوچک اما قلبی بزرگ که نشات گرفته از مقاومت مکتب سرخ حسینی بود را با دست خالی به دل دشمن می‌زد اطلاعات کشف و در اختیار نیروهای سپاه قرار می‌داد تا بتوانند در برابر دشمن ایستادگی کنند.

نویسنده کتاب دا گفت: تکاوران بعثی کمتر از یک متر و 90 سانتی‌متر قد نداشتند و برترین سلاح‌ها در اختیار داشتند تعلیمات ویژه نظامی را در آمریکا و اسرائیل گذرانده بودند و بسیار خوی وحشیانه‌ای داشتند.

وی به خاطرات دوران تجاوز صدام به کشور و خرمشهر و آبادان و رشادت‌ها و استقامت مردم این دیار اشاره کرد و افزود: نیروهای ویژه بعث با ورود به خرمشهر به هیچ جنبنده‌ای رحم نمی‌کردند اما بهنام 13 ساله با نیروی ایمان که در قلبش بود با دست خالی در بین این نیروها می‌رفت و اطلاعات جمع می‌کرد.

حسینی یادآور شد: بهنام 13 ساله پس از مجروح شدن تمام رمقی که در بدن داشت جمع کرد برای گفتن یک جمله و آن این بود که تلاشتان را بکنید جلوی دشمن بایستید امام را تنها نگذارید که در آن دنیا شرمنده شهدا باشیم.

وی اضافه کرد: با همه استقامتی که از طرف مردم شهر خرمشهر به عمل آمد خرمشهر سقوط کرد اما بعد از 19 ماه به لطف خدا و همت جوانان غیور این مرز و بوم خرمشهر دوباره به مام وطن برگردانده شد.

راوی 8 سال دفاع مقدس در آبادان و خرمشهر تصریح کرد: حرف دل همه شهدای ما پیروی از ولایت و اطاعت از رهبری بود.

حسینی بیان کرد: بانی بی بند و باری در جامعه دشمن است زیرا دشمن نتوانست با تحمیل جنگ خدشه‌ای به این نظام وارد کند وقتی دید مردم ما مردمی هستند که در مکتب عاشورا پرورش پیدا کرده‌اند و از شهادت باکی ندارند نحوه جنگ را عوض کرد.

وی افزود: خیال نکنید که بعد از جنگ و 8 سال دفاع مقدس جنگ تمام شد نه، جنگ اصلی شروع شد.

حسینی اضافه کرد: امروز جنگ بسیار ناجوانمردانه‌تر است، امروز جنگ فرهنگی، جنگ نرم و جنگ با ماهواره‌ها و اینترنت است.

وی افزود: اینکه کسی با تکنولوژی و فن‌آوری مخالف است نه، ولی آیا ما آموخته‌ایم از این دستگاه‌ها که وارد خانه‌های خود کرده‌ایم به طور صحیح استفاده کنیم.

نویسنده کتاب دا تاکید کرد: دشمن دلش به حال ما نسوخته و به ما تکنولوژی نمی‌دهند تا پیشرفت کنیم و تلاش می‌کند تا ما را نابود کند.

حسینی گفت: هدف دشمن از بین بردن شرم و حیا در جامعه است و ما باید بدانیم که دشمن با پنبه دارد سر ما را می‌برد.

انتهای پیام/66006/ر

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها