امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11628
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حسن قدمی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین بیمارستان صحرایی قطب شمال شرق کشور در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حسن قدمی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین بیمارستان صحرایی قطب شمال شرق کشور در مشهد اظهار داشت: به دلیل شرایط کنونی کشور باید سرمایه‌گذاری در بخش تجهیز و تهیه امکانات اضطراری مورد نیاز در زمان حوادث همانند احداث بیمارستان صحرایی افزایش یابد.

وی افزود: کل کشور به 9 قطب امدادی تقسیم می‌شود که خراسان‌رضوی یکی از این قطب‌ها است.

وی تصریح کرد: در زمان حوادث بحرانی 14 کارگروه وجود دارد که سه کار گروه از اهمیت بیشتری برخوردارند و شامل کارگروه بهداشت و درمان با مسئولیت وزارت بهداشت، امداد و نجات با مسئولیت هلال احمر و امنیت و انتظامات با مسئولیت امنیت انتظامی وزارت کشور است.

قدامی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی حداقل در 12 ساعت در روز فعالیت می‌کند، گفت: مهم‌ترین نیاز بیمارستان صحرایی آماده بودن گروه‌های نصاب است تا برای نصب بیمارستان اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از مدیرت بحران می‌خواهیم تا دو گروه نصاب 24 ساعته آماده کار باشند زیرا اگر بیمارستان باشد و نصاب نباشد کادر پزشکی نمی‌تواند اقدامی انجام دهد.

بیمارستان صحرایی شهدای دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل 12 کانکس در قالب بخش‌های بستری با ظرفیت 50 نفر، اتاق عمل، بانک خون،‌ اورژانس، آزمایشگاه، ICU، رادیولوژی، داروخانه، 11 سیستم هواساز، مخازن آب، ژنراتور برق و واحد CSR بوده و در صورت بروز بحران، با توجه به جمعیت بالا و اهمیت استراتژیک شهر مشهد نقش تعیین‌کننده در خدمت‌رسانی دارد.

این بیمارستان از سوی سازمان مدیریت بحران کشور و استانداری خراسان رضوی به منظور استفاده در زمان بحران با صرف اعتبار 6 میلیارد تومان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.

انتهای پیام/70003/صا20/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار