امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116284
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 15
محمود معظمی کارگردان فیلم «جشن تکلیف» که در بخش ویدئویی جشنواره کودک پذیرفته شده است، در باره این فیلم گفت: جشنواره کودک سبب بالارفتن سطح کیفی این ...

محمود معظمی کارگردان فیلم «جشن تکلیف» که در بخش ویدئویی جشنواره کودک پذیرفته شده است، در باره این فیلم گفت: جشنواره کودک سبب بالارفتن سطح کیفی این گونه سینمایی می‌شود و در واقع اگر این جشنواره نبود، شاید ما شاهد آثار سخیفی در این سینما بودیم.

معظمی عنوان کرد: در این فیلم تلاش کردم بخشی از  مسایل مربوط به جشن تکلیف دختران و رسیدن به به سن تکلیف‌شان را به نمایش بگذارم. قصه فیلم داستان ملودرام اجتماعی است که با محوریت کودک ساخته شده است.

وی ادامه داد: فیلم درباره کودکی است که به سن بلوغ می‌رسد و مسایل جدید و تازه‌ای پیرامونش شکل می‌گیرد و باعث به وجود آمدن سوالاتی برای او می‌شود و حوادث و اتفاقاتی در مسیر قصه به وجود می‌آورد.

کارگردان سریال «فاخته» درباره ساخت فیلم درباره کودک گفت: در تمام دنیا، گونه کودک از ژانرهای مهم است. اکثر کارگردانان بزرگ دنیا آثاری با محوریت کودک ساختند و جزء کارهای ارزشمند آنها به شمار می‌آید. من هم ژانر کودک را دوست دارم و در کنار ملودرام‌هایی که ساخته‌ام، در زمینه کودک نیز کار کرده‌ام و سعی می‌کنم این ژانر را بیشتر از قبل بشناسم.

معظمی درباره جشنواره کودک و تاثیر آن بر سینمای کودک گفت: جشنواره کودک، یکی از جشنواره‌های خوب است که می‌توانند ارزش و بقا به این سینما ببخشد و از آن حمایت کند. این جشنواره‌ای است که باعث بالارفتن سطح کیفی این گونه سینمایی می‌شود و در واقع اگر این جشنواره نبود، شاید ما شاهد آثار سخیفی در این سینما بودیم. به خاطر جشنواره کودک آثار ارزشمندی ساخته شده وفیلمنامه‌ها و آثار خوبی توسط  جوانان با نگاه‌های ویژه و خلاق عرضه می‌شود.

وی در پایان به بخش بین‌الملل جشنواره اشاره کرد و گفت: بخش بین الملل مکمل بخش سینمای ایران است و برپایی آن در روند تولیدات این گونه از سینما مؤثر خواهد بود. در واقع این بخش لازم و ملزوم جشنواره است و به سینمای کودک ایران  کمک می کند.

فیلمنامه «جشن تکلیف» را احمد حامد و علی اکبر محلوجیان به صور مشترک نوشتند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار