امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116285
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 29
«سعید شهلاپور»، درباره روند برگزاری ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی، در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: این ششمین سمپوزیوم

«سعید شهلاپور»، درباره روند برگزاری ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی، در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: این ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران است که برگزار می‌شود و این شش دوره موجب شده که کادر اجرایی به جوانب مختلف این گردهمایی مسلط شده باشند. من از دومین سمپوزیوم تا به الان همواره به اشکال مختلف، داوری، دبیر هنری و یا شورای سیاست‌گذاری، با این گروه همکاری داشتم.

او، در خصوص عملکرد شورای سیاست‌گذاری سمپوزیوم، ادامه داد: ما آن چیزی که در دستمان بود انجام دادیم و به نظر می‌رسد که اکثراً راضی هستند.

شهلاپور، درباره علت انتخاب سنگ تراورتن برای ششمین سمپوزیوم تهران، گفت: هر دوره سنگ‌ها یک تفاوت‌هایی داشتند. ما معمولاً سنگ‌ها را با مشاوره با مجسمه‌سازان داخلی و مهندسین آشنا به سنگ و با توجه به مقدورات و امکانات‌مان انتخاب می‌کنیم. امیدواریم که در آینده با سنگ‌هایی مثل گرانیت بتوانیم سمپوزیوم را برگزار کنیم.

او همچنین افزود: در سال‌های اخیر تجربه مجسمه‌سازی با سنگ در ایران محدود بوده و شناخت لازم هنوز در مورد کار با انواع سنگ به دست نیامده است. همه سنگ‌ها باید از یک معدن جدا ‌شوند و گاهی امکان برش بزرگ از یک معدن نیست. سنگ تراورتن معمولاً حفره‌هایی در درون خود دارد که اجتناب‌ناپذیر است و این جزئی از طبیعت این سنگ است.

شهلاپور همچنین، درباره اساس انتخاب داورهای سمپوزیوم، توضیح داد: جان گوگابریشویلی، فارغ‌التحصیل مدرسه هنرهای زیبای وانی، از گرجستان، و علی جبار حسین متولد عراق، فارغ‌التحصیل موسسه هنرهای زیبای بغداد و مدرسه طراحی کپنهاگ، و حمید شانس، فارغ‌التحصیل مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای تزئینی،  سه عضو تشکیل‌دهنده هیأت داوران ششمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران هستند.  در این شش دوره همیشه سعی کرده‌ایم داورها را ترکیبی از هنرمندان برجسته ایرانی و خارجی انتخاب کنیم.

شهلاپور ادامه داد: داوران خارجی این سمپوزیوم هر دو از مجسمه‌سازان حرفه‌ای و شناخته شده و دارای سابقه طولانی در جامعه خود و بین‌الملل هستند. جبار علی حسین در سمپوزیوم چیتگر برنده جایزه اول آن سمپوزیوم نیز بود. معمولاً رسم است که از برندگان دوره‌های قبل به عنوان داور دوره‌های بعد استفاده می‌شود.

شهلاپور، درباره زمان داوری، گفت: داوری نهایی پس از اتمام پایانی مجسمه‌ها در روز آخر صورت می‌گیرد. اما هیأت داوران از سه روز آخر بازدید خود را برای داوری آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار