امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116292
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمدرضا جعفری جلوه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه مراسم امروز رونمایی از پرده صلح در مقابل مقر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمدرضا جعفری جلوه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه مراسم امروز رونمایی از پرده صلح در مقابل مقر اصلی جشنواره فیلم کودک درباره این کار جمعی گفت: ایده بسیار زیبایی است. در اینچنین فضایی یک مشارکت جمعی صورت می‌گیرد برای فریاد زدن پاکی، نابی، معصومیت و عدالتی که دچار غارت شده است و حرکت و پیشنهاد جمعی از کودکان و نوجوان است تا حتی بزرگسالان  به معصومیت پیشین برگردند و همانگونه دنیا را ناب بخواهند.

بنا بر این گزارش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این مراسم روی پرده صلح نوشت: «در عجبم که جهان سلطه پاکی و زلالی شما کودکان و نوجوانان را نمی‌فهمد و شرق و غرب را به لوث اندیشه جهان خوار خویش آلوده است اما چه باک که معصومیت شما  پایان کار جهان است.» او درباره دلنوشته خود روی پرده صلح گفت: انسان امروز جامعه مدرن؛ دچار ازدست رفتگی معصومیت است. جهان سلطه و استکبار بیش از همه جمعیت‌ها، علیرغم پاکی و زلالی بچه‌هایی که همه یکسان هستند، با پلیدی‌ها و شیطنت‌ها این مسئولیت را از دست داده است.

جعفری‌جلوه همچنین درباره تلاش‌های بنیاد سینمایی فارابی برای ارتقای سینمای کودک گفت: در ادامه تلاش‌های بسیار سنگین سالیان گذشته همه مسئولان در کنار هنرمندان این سینمای نجیب، باید عرض کنم با جشنواره بیست‌وهشتم یک بار دیگر به سینمای  برای کودکان و نوجوانان  باز می‌گردیم و پس از سالها فاصله گرفتن و سرگردانی در سینمای برای کودکان و درباره کودکان - که غالبا به سمت سینمای درباره کودکان عمدتا برای مخاطبان بزرگسال تناسب دارد- امسال قریب به اتفاق آثار برای کودکان است تا بچه‌ها از سینمای کودک استفاده کنند و از آن لذت ببرند. این اولین اتفاق برای بازگشت دوباره است و قطعا سال‌های بعد شرایط بهتر خواهد بود.

او در ادامه اظهار داشت: سیاست‌ اصلی فارابی در این زمینه، انتخاب فیلم و حمایت از آثار کودک است. ما از این سینما حمایت کنیم و تلاش می‌کنیم تا داشته‌ها را به صحنه بیاوریم. در کنار حمایت از تولید، برنامه حمایت از اکران اختصاصی فیلم کودک و نوجوان، حلقه مفقوده تولید اکران و جشنواره است و ما برای دستیابی به اکران اطمینان‌آور در این زمینه برنامه‌ریزی خواهیم کرد چرا که اگر بازگشت سرمایه صورت نگیرد، تولید هم تداوم نخواهد داشت و تولید مطمئن وابسته به اکران متناسب است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها