امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116311
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، مشاهده لاشه یک لاک پشت در حال انقراض در ساحل پارک غدیر بندرعباس طی ساعات گذشته یک بار دیگر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، مشاهده لاشه یک لاک پشت در حال انقراض در ساحل پارک غدیر بندرعباس طی ساعات گذشته یک بار دیگر نگرانی فعالان محیط زیستی و حامیان اکولوژی دریایی را در این راستا که خلیج فارس برای زیست گونه‌های بومی خود در حال تبدیل به محیطی نامناسب است، برانگیخته است.

طبق برآوردهای میدانی و مشاهدات چند فعال زیست محیطی لاک پشت مذکور به احتمال زیاد مورد اصابت پره شناورهای سبک و یا نیمه سبک قرار گرفته که این امر سبب شکاف روی لاک این موجود شده است.

طی دهه‌های اخیر به واسطه توسعه خطوط حمل و نقل بین‌المللی تجاری که سبب ورود شناورهای غول پیکر به تنگه هرمز شده است، بسیاری از آبزیان در این منطقه با خطر انقراض روبرو شده‌اند.

علاوه بر این به دلیل نفتی بودن منطقه خلیج فارس، همواره آلودگی‌های حاصل از فعالیت‌های نفتی و فرآورده‌های مربوطه نیز در این منطقه بحران ساز شده است.

لاک پشت پوزه عقابی از جمله گونه‌های در حال انقراض در این منطقه است که طی سال‌های گذشته در هرمزگان طرح‌هایی با هدف بهبود وضعیت زیستی و جمعیت این گونه آغاز شده است.
لاشه لاک پشت در ساحل بندرعباس/ عکس از شیرین شریفیان


 

انتهای پیام/88001/و30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار