امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11633
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، ‌مرتضی رئیسی پیش از ظهر امروز در پانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، ‌مرتضی رئیسی پیش از ظهر امروز در پانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در مجموع 485 هزار کلاس درس در کشور احداث شده که 90 هزار مورد آن حاصل نیت خیران مدرسه‌ساز است. 

وی با بیان اینکه 20 درصد کلاس‌های درس کشور توسط خیران مدرسه‌ساز احداث شده است، عنوان کرد: اگر کمک خیران نبود، امروز مشکلات آموزش و پرورش در کمبود فضا و تجهیزات فراوان بوده و دولت نیز به تامین تجهیزات و رفع محرومیت‌ها ترغیب نمی‌شد.

رئیسی با اشاره به اینکه مجمع خیران مدرسه‌ساز از 15 سال قبل راه‌اندازی شده است، افزود: در حال حاضر 31 مجمع خیران مدرسه‌ساز در مراکز استان‌ها و 400 مجمع نیز در شهرستان‌ها مشغول به فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت خیران مدرسه‌ساز کار بزرگ فرهنگی است که در ذهن دانش‌آموزان، والدین و معلمان تاثیر می‌گذارد و با گذشت زمان این تاثیر‌ را در کارهای آینده دانش‌آموزان شاهد هستیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ابراز داشت: ‌مجمع خیران مدرسه‌ساز نهادی خودجوش است که به صورت داوطلبانه و ایثارگرانه فعالیت می‌کنند.

رئیسی عنوان کرد: ما شاهد تعهدات چند صد میلیاردی از سوی خیران مدرسه‌ساز هستیم که بخش زیادی از آن‌ها محقق شده است.

وی با تاکید بر شناسایی افراد خیر گفت: می‌توان با شناسایی این افراد ظرفیت‌ها را فعال کرد و از آن‌ها بهره برد.

رئیسی با اشاره به پیشنهاد دولت برای مشارکت خیران در طرح‌های نیمه تمام آموزش و پرورش اذعان داشت: حدود 7 هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در کشور داریم که تعدادی از این طرح‌ها قابلیت واگذاری و مشارکت خیران را دارد.

وی بیان داشت: بر این اساس در بودجه سال 92 تصویب شده آموزش و پرورش مجاز است تا در موارد لازم به جای مشارکت خیران در پروژه جدید، پروژه‌های نیمه کاره را با مشارکت خیران کامل کند.

وی گفت: ما هنوز به کمک خیران مدرسه‌ساز نیاز داریم، زیرا هنوز ‌مدرسه تخریبی وجود دارد و متناسب با نیاز امروز مدارس ما از کمبود تجهیزات رنج می‌برند.
انتهای پیام/80017/ر30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها