امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116341
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 130
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل، «آزاد جندیانی» عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق در واکنش به تحرکات اخیر گروهک تروریستی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل، «آزاد جندیانی» عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق در واکنش به تحرکات اخیر گروهک تروریستی تکفیری داعش در مناطق کردنشین سوریه و موضع‌گیری‌های ترکیه، ضمن محکوم کردن سیاست‌ها و مواضع ترکیه در قبال اشغال شهر کوبانی(عین العرب) و مناطق کُردنشین سوریه توسط داعش گفت: دولت ترکیه با چشم پوشی از تحرکات داعش در مناطق کردنشین سوریه در حقیقت زمینه های از بین بردن پ.ک.ک را فراهم می‌کند همانگونه که در مقابل حمله داعش به کردستان عراق به بهانه نیروهای گروگان گرفته شده ترکیه توسط داعش در موصل سکوت اختیار کرد.

آزاد جندیانی با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرده است: ترکیه قصد دارد با استفاده از کارت داعش،  قدرت و هیبت احزاب وابسته به پ.ک.ک در کوبانی (عین عرب) و دیگر شهرهای کُردنشین سوریه را درهم شکند.

پ.ک.ک عملیات‌های خود را در کردستان ترکیه از سر می‌گیرد

این عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق پیش‌بینی کرد که نیروهای وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه در مقام واکنش، عملیات‌های مسلحانه خود را بار دیگر در کردستان ترکیه شروع کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ترکیه  قصد تسویه حساب با مخالفان و رقبایش را در کوبانی دارد و به همین بهانه به خواسته نیروهای ائتلاف غربی ضد داعش مبنی بر ورود ترکیه به جبهه مخالفان داعش پاسخ مثبت می‌دهد.

این عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق در پایان با هشدار به ترکیه تصریح می‌کند که حکومت اردوغان- داوود اوغلو باید خود را برای تسویه حساب با سوریه و پ.ک.ک در جایی دیگر و به شیوه ای دیگر آماده کند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها